Novými majiteli Packety, vlastníka Zásilkovny, jsou fond CVC a Emma Capital

Novými majiteli české firmy Packeta, která vlastní Zásilkovnu, je konsorcium globálního fondu CVC Capital Partners a skupiny Emma Capital, jejímž majitelem je dosavadní ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. CVC bude mít 65 procent, Emma Capital zbylých 35 procent. Informoval mluvčí Emma Capital Pavel Zuna. Výši kupní ceny ani jedna ze stran nesdělila.

Packeta působí vedle České republiky také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a v Německu. Letos v květnu akcionáři Packety oznámili, že firmu prodají. Nového majitele vybrali ve veřejné soutěži. „Dokončení celé transakce je podmíněno souhlasem orgánů Evropské unie pro hospodářskou soutěž,“ podotkl mluvčí. „V rámci podílu společnosti CVC se ještě předpokládá minoritní kapitálová investice české skupiny R2G, která nebude mít vliv na podíl Emma Capital,“ dodal.

Ve skupině Packeta podle dřívějších informací drží 48,6 procenta akcií zakladatelé Simona a Jaromír Kijonkovi. Vedle nich má téměř 21 procent Packety společnost Notino a po deseti procentech mají bývalý programátor Zásilkovny Lukáš Bílek a podnikatel Martin Kukačka.