Hra Battlefield 1 – dobývání první světové války

Battlefield 1 je akční počítačová hra z roku 2016, vyvinutá společností DICE a vydaná společností Electronic Arts. Jedná se o čtrnáctý díl série Battlefield a první, který se odehrává v první světové válce.

Hra se odehrává v letech 1914 až 1918 a hráči se mohou zapojit do bojů na různých frontách, včetně západní, východní, balkánské a arabské. Hra nabízí širokou škálu zbraní, vozidel a vybavení, které byly typické pro první světovou válku.

Hratelnost

Battlefield 1 je first-person shooter hra, která se zaměřuje na multiplayerové hraní. Hráči se mohou zapojit do různých režimů, včetně klasického Conquestu, Dominationu, Rushe nebo Operations.

V režimu Conquestu se hráči snaží ovládnout strategické body na mapě. V režimu Dominationu se hráči snaží ovládnout stanovený počet bodů na mapě. V režimu Rushe se hráči snaží prorazit obranu nepřítele a dosáhnout cíle. V režimu Operations se hráči snaží splnit sérii misí, které vedou k dobytí strategické pozice.

Kromě multiplayerových režimů nabízí hra také kampaň, která se odehrává z pohledu několika různých vojáků z různých zemí. Kampaň je rozdělena do šesti kapitol, které se odehrávají na různých frontách.

Zbraňový arzenál

Battlefield 1 nabízí širokou škálu zbraní, které byly typické pro první světovou válku. Mezi zbraně patří pistole, pušky, kulomety, granáty, rakety a děla.

Zbrane jsou rozděleny do několika kategorií, včetně primárních zbraní, sekundárních zbraní a výbavy. Primární zbraně jsou zbraně, které se používají především k boji. Sekundární zbraně jsou zbraně, které se používají především k obraně nebo k likvidaci nepřátel na blízko. Výbava jsou předměty, které hráčům poskytují různé výhody, například granáty, rakety nebo děla.

Vozy

Battlefield 1 nabízí také širokou škálu vozidel, která byla typická pro první světovou válku. Mezi vozidla patří tanky, letadla, lodě a jezdectvo.

Tanky jsou obrněná vozidla, která jsou určena k ničení nepřátelských pozic a vozidel. Letadla jsou vzdušná vozidla, která jsou určena k ničení nepřátelských jednotek a vozidel. Lodě jsou vodní vozidla, která jsou určena k ničení nepřátelských lodí a jednotek. Jezdectvo je kombinace jezdců a koní, která je určena k průzkumným a bojovým operacím.

Grafika a zvuková stránka

Battlefield 1 je technicky velmi náročná hra, která nabízí realistickou grafiku a zvuk. Hra je postavena na herním enginu Frostbite 3, který byl použit také pro hry Battlefield 4 a Battlefield Hardline.

Grafika hry je detailní a realistická. Hra nabízí realistické efekty, jako je kouř, oheň a exploze. Zvuk hry je také velmi realistický. Hra nabízí realistické zvuky zbraní, vozidel a prostředí.

Ocenění

Battlefield 1 byl kriticky i komerčně úspěšný. Hra byla nominována na řadu ocenění, včetně ceny Game of the Year. Hra získala několik ocenění, včetně ceny BAFTA Games Award za nejlepší multiplayerovou hru.

Závěr recenze

Battlefield 1 je skvělá akční hra, která nabízí realistický zážitek z první světové války. Hra nabízí širokou škálu zbraní, vozidel a vybavení, které byly typické pro první světovou válku. Hra také nabízí realistickou grafiku a zvuk.