Padl rekord v počtu návštěv Disneylandu. Muž do něj chodil denně po dobu osmi let

A přitom nešlo o jeho prvotní záměr. Jeffovy každodenní výlety do kalifornského Disneylandu začaly v roce 2012 a byly pro něj způsobem, jak se dostat z domu, trochu se protáhnout a zároveň si odpočinout od dřiny při hledání práce, píšou Los Angeles Times. Toho roku byl Jeff totiž nezaměstnaný.

 

Roční vstupenku dostal jako dárek a návštěvy parku mu v těžkých časech zvedaly náladu. Až při šedesáté ho napadlo, že by mohly být něčím výjimečné.

Disneyland v kalifornském Anaheimu navštívil téměř třitisíckrát, přesné číslo je 2 995. Tohoto ohromného počtu dosáhl za osm let, tři měsíce a třináct dní, uvedl web The New York Post.

Kdyby kvůli koronaviru nezačal Disneyland požadovat po návštěvnících rezervaci, aby se řešily problémy s přelidněností areálu, měl by dnes Jeff ještě vyšší skóre.

„Byl jsem vlastně v šoku,“ reagoval na nečekané uznání. „Celých osm let jsem se aktivně nesnažil o Guinnessův rekord. Bylo to jen něco, o čem jsem věděl,“ dodal.

 

Reitz už dříve zjistil, že půjde o rekord, ale také si všiml, že Guinnessova kniha neobsahuje rekord pro po sobě jdoucí návštěvy zábavního parku v Jižní Kalifornii. Když si uvědomil, že vytvoření nového rekordu by mohlo vyžadovat zaplacení poplatku Guinnessovi a jiné nezbytnosti, jednoduše na celou záležitost zapomněl.

Minulý týden ho však kontaktovala Guinnessova kniha rekordů kvůli možnému článku o jeho návštěvách a dozvěděl se, že je oficiálně uznán jako držitel světového rekordu. „Bylo prostě šílené, jak se to všechno stalo,“ prohlásil.

Při vyhlášení svého rekordu řekl pro Guinessovu knihu, že celý nápad chodit každý den do Disneylandu začal jako vtip mezi přáteli.

Jak Reitzova vášeň získávala na popularitě, jako celebrita začal v zábavním parku konkurovat i Mickey Mouseovi a kačeru Donaldovi. „Pak mě začali zastavovat návštěvníci v Disneylandu, aby se se mnou vyfotili a požádali mě o autogram,“ sdílel své chvíle slávy.

Dnes je Jeff Reitz stále častým návštěvníkem zábavního parku, ale jak sám uvádí, už bez permanentky.

 


Pokračovat ve čtení