Jak si pročistit střeva a zhubnout

Zima je obdobím, kdy si tělo žádá vydatnou stravu, a proto někteří lidé na jaře cítí potřebu zbavit organismus zátěže například pročištěním střev. I když v případě střev pojem očista nebo ozdravení v mnohých vyvolává nepříjemné asociace, my máme na mysli domácí kúru. Jak pročistit střeva doma? Postačí otevřít skříňku s kořením, vybrat bobkový list a skořici a uvařit z nich čaj. Ten jednak pomůže pročistit střeva a navíc podpoří i zdravé hubnutí.

„Bobkový list je skvělým zdrojem antioxidantů, vitamínu A, C, železa, draslíku, vápníku a hořčíku, a to je přesně ten důvod, proč působí zázraky v gastrointestinálním systému. A co víc, funguje jako antioxidant, antidiabetikum, diuretikum a stimulant chuti k jídlu“

Podle vědeckých výzkumů skořice také dokáže hlídat hladinu cukru v krvi a snížit hladinu LDL, tedy „špatného“ cholesterolu. Navíc pomáhá žaludku rychleji trávit jídlo.

Zvyšte pitný režim, minimálně 2,5–3 litry vody nebo bylinkových čajů denně. Tekutiny pomáhají s vylučováním odpadních látek. Vyřaďte z jídelníčku smažená jídla, uzeniny, červené maso, instantní směsi, alkohol, kávu, bílou mouku a pečivo vůbec, cukr, černý čaj, umělá sladidla a mléko.