Informace ze světa luxusních hodinek

Luxusní hodinky nejčastěji nosí na svých číselnících loga světově proslulých hodinářských značek známých a vyhledávaných pro punc kvality, preciznosti a tradice jako jsou Rolex, IWC, Breitling, Omega, Hublot, Tag Heuer a další. Luxusními hodinkami se rozumí hodinky finančně náročnějšími, kde je cena podložená nadstandartem buď zdobícím ve formě zlatých pouzder či osazování drahými kameny nebo nadstandartem kvality a propracovanosti strojku.
Krásné, kvalitně propracované hodinky jsou symbolem luxusu. Luxus není jenom to, co je drahé. Luxusem se nazývá to, co je krásné, něco, v čem je cítit vysoká odbornost spojená s tradicí. A zde jsou explicitním příkladem hodinky. Tradice více než 500 let, zdokonalování mechanického stroje spousty inovací a to opravdu důležitých inovací, ke kterým je potřeba chytrých a zručných hodinářů s úžasnou trpělivostí a technickým talentem. Podíváme-li se na historii nejstarších hodinářských značek, tak u těch nejluxusnějších sahá do sedmnáctého století. Například firmy Vacheron Constantin r.1755 nebo Piguet r.1772. A tyto firmy vyrábějí své hodinářské skvosty dodnes – zastavárna hodinek, i když velké procento hodinek se dělá na zakázku. Nosit hodinky těchto značek poté není jenom vysoká úroveň šperku na ruce, ale uznání úžasné vytrvalosti a mnohaleté špičkové práce těchto firem. Hodinky luxusní jsou prezentací tradice a zároveň majitele či majitelky.Luxusní hodinky mají svůj účel hlavně ve vyjádření osobnosti svého majitele, v sebejistotě každého, kdo si dá tu práci a zvolí si přesně tu značku a ten model hodinek, který mu sedí jak fyzicky, tak pocitově. Poměrně málo mužů se zdobí šperky čistě zdobícími, jako např. řetízky, prsteny atd. Hodinky jsou však něco jiného – uvnitř hodinek je stroj, mechanismus, který má hlavu a patu. Stroj, který dokáže s obdivuhodnou přesností měřit čas, popř. měřit a ukazovat ještě jiné nadstandartní funkce. A tento stroj je jakási pomyslná spojka slučující šperk s chlapským vědomím a smýšlením o šperku ozdobným a šperku praktickým.


Je totiž dvojí pohled na čas – spotřební pohled na čas a pohled na čas hodinek. I přes to, že nám všem běží čas stejně, každý ho čte trošku jinak. A to je základ toho, proč hodinářský průmysl příliž nezatížilo umísťování ukazatelů času do různých elektronických přístrojů. V těchto přístrojích totiž pouze čas čteme, druhotný efekt je nulový. Zato čteme-li čas, který nám ukazují hodinky, máme tento pohled umocněný pocitem z špičkové designérské práce spojené s kvalitou a tradicí značky o úroveň výše, jako bychom při pohledu na hodinky nevnímali pouze čas, ale tu krásu kolem něho – výkup luxusních hodinek.
Zvolí-li si zákazník značkové hodinky s quartzovým – bateriovým strojkem, volí si na prvním místě design hodinek a značku. Tyto hodinky jsou většinou levnější a do kategorie luxusních hodinek zapadají pouze okrajově. Společnost B TIME s.r.o. nabízí profesionální služby v oblasti zástavy luxusních hodinek a výkupu luxusních hodinek za nejlepší ceny. Více informací najdete na stránkách společnosti www.zastavahodinek.cz.