Zvrat v případu rozčtvrcené Agáty. Manžel měl její ostatky házet z auta, teď části těla našli

Muž se přiznal a prozradil, že manželčino tělo po činu rozčtvrtil a zbavil se ho po různých koutech Slovenska. Části těla mladé ženy však dlouho nikdo nemohl najít. Podle informací Nového Času se teď ale policistům mělo podařit ostatky najít a podle výsledků DNA Agátě patří. Prokurátor podal před několika dny na muže obžalobu a soud rozhodl, že hlavní líčení proběhne 28. ledna 2023.

V případě prokázání viny hrozí muži doživotí. „Prokurátor Banské Bystrice podal k Okresnímu soudu žalobu na Š. K. pro zvlášť závažný zločin vraždy,“ uvedl Ivan Vozár, mluvčí banskobystrické krajské prokuratury. Podle slovenského deníku k dohodě o vině a trestu mezi obviněným a prokurátorem nedošlo, avšak Štefan by měl před soudcem učinit prohlášení.

„Policii se podařilo během vyšetřování objevit některé části těla a podle výsledků DNA jde o pohřešovanou Agátu. Nenašly se však na místě, které uvedl Štefan ve své výpovědi,“ prozradil policejní zdroj.

Žárlivost jako motiv

K vraždě došlo z náhlého popudu, jímž měla být žárlivost, uvedla soudkyně v prvním usnesení z rozhodování o vazbě. Před hrůzným incidentem mělo mezi partnery dojít k hádce. Při ní Štefan do manželky údajně strčil a povalil ji na zem. „Chytil ji oběma rukama za krk a držel ji do té doby, než se přestala hýbat,“ stojí v soudním spisu.

Následně měl Agátu odtáhnout do koupelny a její tělo rozřezat kuchyňským nožem a následně elektrickou pilou. Podle výpovědi měl pak části jejího těla umístit do kbelíků a rozvézt je po několika místech v okolí. Policie však ostatky dlouho na žádném z nich nedokázala nalézt.

Po páru zůstala malá dcera, která přešla do péče prarodičů. „Úřad zabezpečuje dítěti a rodině pomoc na ulehčení a zvládnutí péče,“ sdělila Markíze Marianna Šebová z Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny. Sousedé rodiny uspořádali pro dívku sbírku.


Pokračovat ve čtení