Zoufalá vdova dostane peníze zpět. ČEZ jí změnil fixaci neoprávněně, pomohla i reportáž

„Dokládala jsem úmrtní list a myslela jsem, že jen přepisuju moje údaje a budu dál v akční ceně, co jsme měli,“ líčila zoufale paní Koseková před měsícem. Kvůli úmrtí chotě totiž řešila přepis smlouvy na elektřinu.

Místo 4 500 korun měla najednou platit více než 8 500 korun. „Řekli mi, že se s tím bohužel nedá nic dělat, že se to v době, kdy manžel zemřel, ještě nedalo přepisovat z jednoho na druhého,“ sdělila paní Koseková.

ČTĚTE TAKÉ: Některé potraviny zdražily v Maďarsku čtyřnásobně. Na vině je i zastropování cen

Odběratel musí vše oznámit

„Pokud smlouva byla uzavřena v rámci společného jmění manželů a jeden z manželů zemře, druhý manžel by ve stejné smlouvě měl mít možnost pokračovat. Ovšem musí to dodavateli oznámit,“ vysvětlil mluvčí Energetického regulačního úřadu Michal Kebort.

Paní Eva se odmítla s vysokými zálohami smířit a při posledním setkání se štábem CNN Prima NEWS řekla, že se obrátí na Energetický regulační úřad, aby prověřil jednání ČEZ. „Po 14 dnech mě z ČEZ kontaktovali s omluvou, že došlo k omylu při přepisu. Sdělili mi, že mi dávají zpět smlouvu, kterou měl manžel na sebe, a tím pádem se mi vracejí všechny podmínky. Moc vám děkuju,“ svěřila se nyní.

Společnost se paní Evě nejen omluvila, ale novou smlouvu na energii jí zafixovala až do roku 2024. „Zpětně udělají vyrovnání, takže mi pošlou peníze za přeplatek. Teď jsem moc spokojená, protože se mně o tom ani nesnilo,“ poděkovala CNN Prima NEWS.

Pokud máte stejný nebo podobný problém s přepisem smlouvy u energetické společnosti, napište na e-mail zprávy@iprima.cz.


Pokračovat ve čtení