Zeman se ve středu sejde s Hladíkem. Pak řekne, zda jej jmenuje ministrem, uvedl Fiala

„Prezident se chce v týdnu setkat s kandidátem na ministra životního prostředí Petrem Hladíkem tak, jako to dělal dosud se všemi kandidáty na členy vlády,“ uvedl Fiala. Se Zemanem o tom mluvil na tradičním novoročním obědě, kterého se v pondělí zúčastnil se svou manželkou. Hradní kancléř Vratislav Mynář v pondělí večer pro Blesk.cz doplnil, že prezident se s Hladíkem setká ve středu.

„Prezident se s ním chce bavit o všech okolnostech jeho jmenování a také o úkolech na ministerstvu životního prostředí. Pak očekávám, že oznámí svůj další postup,“ dodal Fiala. Konkrétnější ale nebyl.

Zda má tedy Zeman problém se jmenováním Hladíka do čela resortu, jak uvedl Deník N, není jasné. Webu to měly potvrdit tři důvěryhodné zdroje blízké hlavě státu. Právě oběd s premiérem podle nich ale mohl prezidentův postoj změnit.

Premiér navrhl Zemanovi jmenování Hladíka minulý týden, ve funkci má nahradit Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů. Resort dočasně vede lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Fiala chtěl s návrhem na Hladíkovo jmenování počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.

„Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jeho jmenování ministrem životního prostředí,“ komentoval Fiala svůj návrh minulý čtvrtek.

Tradičního novoročního oběda se účastnily i manželky obou politiků. Podle Fialy tak nemluvili prý jen o práci, ale například i o literatuře.


Pokračovat ve čtení