Začínám panikařit, psala 22letá žena rodině. Uvízla ve vánici, v autě ji našli mrtvou

Taylorová žila v Charlotte v Severní Karolíně, rozhodla se však přestěhovat do Buffala. Právě stát New York, v němž se město nachází, zasáhla před Vánoci ničivá sněhová bouře. Mladou ženu sníh uvěznil v jejím voze na cestě domů. Podle příbuzných měla cesta z práce domů trvat jen šest minut, přesto ji Taylorová nezvládla.

V pátek 23. prosince kolem 15. hodiny poslala 22letá žena skrze skupinový chat video svým sestrám. Na snímku zachytila husté sněžení. „Řekla, že uvízla a sníh stále padá,“ sdělila webu CNN její starší sestra Tomishia Brownová. V bezvýchodné situaci, kdy se nemohla hnout z místa, volala na tísňovou linku a podle příbuzných čekala na záchranáře.

„Měla v plánu počkat, až přijede policie. Plánovala vstát a jít pěšky v případě, že poté, co by se probudila, by stále pomoc nebyla na místě,“ pokračovala její sestra. I když se den přehoupl do noci, rodina byla s mladou ženou stále v kontaktu. V jednu chvíli však Taylorová jedné ze svých sester, která stále bydlí v Severní Karolíně, soukromě do zprávy napsala, že začíná panikařit.

Sníh jí sahal po pás

Poslední vzkaz od 22leté ženy příbuzní dostali v brzkých ranních hodinách na Štědrý den. Na videu Taylorová zachytila, jak otevírá okno na straně řidiče a ukazuje silnici, která se proměnila v bílou pustinu. Snímek zachycoval i dodávku, která zřejmě taktéž v závějích uvízla. K videu připojila žena jednoduchý vzkaz: „Kdybych vystoupila, sahal by mi sníh zřejmě až k pasu.“ Od té chvíle se pracovnice domova pro seniory neozvala.

„Jsi v pořádku?“ zasypávali ji zprávami příbuzní ze Severní Karolíny, bez odpovědi. „Možná o dvě hodiny později se mé sestře podařilo vystopovat její telefon. Ukázalo se, že je stále někde venku,“ sdělila CNN Brownová. Sestry s matkou okamžitě zalarmovaly příbuzné v Buffalu, aby na místo vyrazili. Na místo přijeli, objevili i auto Taylorové, ženu v něm ale údajně nenašli.

„Dali jsme žádost na soukromou skupinu na Facebooku s názvem Buffalo Blizzard 2022 a požádali o pomoc,“ líčila dál sestra. Později večer se jí ozval nejmenovaný muž. „Dal nám vědět, že sestře zkontroloval puls, ale žádný nenahmatal. Opravdu jsem tomu nevěřila,“ doplnila zdrceně. Matka 22leté dívky byla v šoku.

Záchranáři byli bezradní

Auto spolu s dívkou uvnitř našla i další žena, která rodinu informovala na Facebooku. Podle Brownové tělo její sestry z auta vyprostili až den poté, co se rodina dozvěděla hrůznou zprávu. Právě druhá neznámá pomocnice byla odhodlaná u vozu být tak dlouho, dokud na místo nedojeli příbuzní z Buffala, záchranáři se na místo nemohli dostat. Následně tělo Taylorové převezli do nemocnice.

Příbuzní v Severní Karolíně byli zničení, záchranářům nechali během vánočních svátků desítky vzkazů. Odpovědi se jim ale mělo dostat až v pondělí 26. prosince. „Volali, aby dali vědět, že jsou připraveni sestru zachránit. Řekla jsem jim, že její tělo již bylo převezeno do nemocnice,“ doplnila Brownová. Její matka má nyní jediný cíl: zjistit, proč záchranáři a město nedokázali její dceři pomoci.

Šéf okresního úřadu Erie Mark Poloncarz však v pořadu CNN přišel s vysvětlením. Dvě třetiny techniky, kterou úřady vyslaly na pomoc lidem do ulic, byla v době vrcholící bouře k ničemu. Stroje totiž samy ve sněhu uvízly. Podle Poloncarze to bylo poprvé v historii, kdy pracovníci záchranných služeb nemohli kvůli extrémním podmínkám reagovat na tísňová volání.

Rodina v Severní Karolíně dosud neví, co bylo přesnou příčinou smrti 22leté Taylorové. Jak však zdůrazňují, jednalo se o starostlivou a milou ženu, která neváhala pomoci druhým. V lednu by oslavila 23. narozeniny.


Pokračovat ve čtení