Víkend bude poměrně teplý, naměříme až 10 °C. Místy se vyskytnou mlhy a nízká oblačnost

sobotu by podle ČHMÚ mělo být oblačno až polojasno. Ráno a večer bychom měli počítat s tvorbou mlh. Ovšem mlhy nebo nízká oblačnost nás mohou místy provázet po celý den. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 °C, ale právě při mlze nebo nízké oblačnosti naměříme 5 °C. Kolem 5 °C bude i v 1 000 metrech na horách.

neděli bude počasí podobné jako v sobotu. Opět se mohou dostavit mlhy, jinak bude převážně zataženo až oblačno. Dorazit ale mohou i slabé dešťové přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 4 a 0 °C, v západní polovině Čech pak mohou klesnout i pod bod mrazu. „Nejvyšší denní teploty budou 3 až 7 °C, na severovýchodě ojediněle až 9 °C,“ píše na webu ČHMÚ.

Spíše podzimní počasí

Začátek nového pracovního týdne pak velké změny v počasí nepřinese. Ani v pondělí se mraky příliš neprotrhají, k oblačnosti se následně přidá i častější mrholení. Ve vyšších polohách se ale mohou objevit sněhové přeháňky. Na teploměru naměříme podobné hodnoty jako v neděli, tedy kolem 7 °C.

Oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, bude i v úterý. „Nad 400 metrů mohou být srážky smíšené nebo sněhové,“ předpovídají meteorologové. V noci se budou teploty pohybovat mezi 3 a -1 °C, přes den pak teploměru ukáže od 3 do 7 °C.


Pokračovat ve čtení