Vánoční smutek na hudební scéně. Zemřela ikona taneční hudby, zpívala i v Česku

„Se zlomeným srdcem oznamujeme, že Maxi Jazz včera večer zemřel. Byl to člověk, který nám v mnoha ohledech změnil život. Dal naší hudbě správný smysl a poselství. Byl to milý člověk, který měl čas pro každého. Bylo nám ctí a samozřejmě i opravdovým potěšením s ním pracovat,“ oznámila v pátek kapela Faithless na sociálních sítích.

Skupina vznikla v roce 1995 a velmi rychle se dostávala do povědomí fanoušku trance hudby. Nejvíce se proslavila díky svým hitům jako Insomnia, God Is A DJ a We Come 1. Postupem času začal kapela v čele s Maxi Jazzem vystupovat také na světových hudebních festivalech, nevynechala ani proslulé Glastonbury.

Několikrát se podívala i do České republiky, hudebním nadšencům zahrála například na Open Air festivalu v Panenském Týnci. Skupina Faithless vydala celkem sedm alb, z nichž nejnovější je All Blessed z roku 2020. Dvakrát byla nominována na cenu Brit Awards, připomněla britská stanice Sky News.

Maxi Jazz se narodil jako Maxwell Fraser v Brixtonu v roce 1957. Měl za sebou bohatou hudební kariéru – ať už se skupinou Faithless či jako sólový umělec. Byl také frontmanem vlastní kapely Maxi Jazz and The E-Type Boys.


Pokračovat ve čtení