Ujížděl jako smyslů zbavený, policejní auto s rámem ale nepřetlačil. Soud byl nekompromisní

Jako smyslů zbavený rychlostí zhruba 200 kilometrů v hodině ujížděl na začátku července mladý muž policejní hlídce. Během jeho zběsilé jízdy ohrožoval všechny kolem sebe a semafory projížděl na červenou. Řidičova jízda nakonec skončila v samotném centru Brna, kde poblíž Hlavního nádraží zůstal stát v hustém provozu. I když se ještě snažil prorazit si cestu, nebylo mu to nic platné. Další policejní vůz s rámem už totiž nepřetlačil.

Trestní minulost

Hlavním aktérem zběsilého pronásledování byl jednatřicetiletý Patrik K. Vězeňská eskorta ho ve středu přivedla k brněnskému Krajskému soudu. Suverénní muž, který už byl jednou ve vězení za majetkovou trestnou činnost a ublížení na zdraví a který měl zákazy řízení i kvůli jízdě pod vlivem alkoholu a drog, si vyslechl trest. Za obecné ohrožení a útok na úřední osobu má strávit za mřížemi pět let. „Vzhledem k tomu, že Krajský soud v Brně rozhodl v souladu s mým závěrečným návrhem, tak jsem nesmírně spokojená,“ uvedla státní zástupkyně Jana Čuhelová.

Soud tak znovu vyslal všem takovým řidičům jasný vzkaz, že ujíždění policistům a ohrožování ostatních účastníků silničního provozu nebude tolerovat. Muži přitížila i jeho trestní minulost, na podmínku, kterou u soudu požadoval, tak mohl zapomenout.


Pokračovat ve čtení