Tragédie v Utahu. Střelba si vyžádala osm lidských životů, mezi mrtvými jsou i děti

Podle informací místní policie našli strážníci těla při prohlídce, ke které byli přivoláni nespecifikovanou osobou. Všech osm obětí, tři dospělí a pět dětí, bylo usmrceno přímo ve svém domově střelnou zbraní. Informuje o tom web americké CNN.

Vzhledem k stále probíhajícímu vyšetřování policie odmítla sdělit, kdy přesně k střelbě došlo či jaké záměry mohly možného pachatele k činu vést. Úřady však vyzvaly místní obyvatelstvo, aby zůstalo klidné, protože ohrožení dalších osob podle nich nehrozí.

„Je těžké popsat slovy emoce, které v místních tato situace vyvolala,“ sdělil Rob Dotson pracující pro správu města. Dodal, že situace celé město velmi rmoutí. „Místní komunitu tato ztráta silně zasáhla. Lidé mají k situaci spoustu otázek, což je zcela přirozené, ovšem především jsou tu jeden pro druhého,“ řekl Dotson.

„Modlíme se, aby se pozůstalí i sousedé v blízké době dozvěděli, co přesně za tímto neštěstím stálo,“ uvedl dále. Do případu jsou zapojeni vyšetřovatelé z utažských okrsků Iron County, Enoch City a Cedar City.

Guvernér Utahu Spencer Cox vyjádřil podporu obětem incidentu na svém twiterovém účtu. „Naše srdce patří všem, kteří byli zasažení tímto nesmyslným násilím,“ napsal.

Městečko Enoch, kde k tragédii došlo, se nachází přibližně 400 kilometrů od hlavního města státu Salt Lake City.


Pokračovat ve čtení