Svědek popsal poslední chvíle reprezentanta Cellera. Zůstala po něm těhotná manželka a dítě

Smrt teprve 31letého squashisty Miroslava Cellera zasáhla celé Slovensko. Zemřel v sobotu v noci po pádu ze schodů v bratislavském podniku Meanto. Tam byl s Tomášem Tóthem, který pro deník Nový Čas popsal poslední okamžiky, kdy byl jeho kamarád ještě naživu.

S Cellerem si údajně povídali u baru a se smíchem pak odcházeli pryč. „Je to hrozné. Šli jsme nahoru po schodech a před posledním schodem Mirek špatně šlápnul a začal padat. Já už jsem byl nahoře,“ popsal tragické chvíle.

„Dělal jsem vše, co jsem mohl, snažil jsem se ho chytit. Stáhl mě a já začal padat s ním,“ dodal Tóth, který se zraněním skončil v nemocnici. „Přivolaní záchranáři jednomu ze dvou mužů pomoci nedokázali. Druhý byl ošetřen a se zraněním hlavy převezen do nemocnice,“ uvedla mluvčí Operačního střediska Záchranné zdravotní služby Alena Krčová.

Další Cellerovi kamarádi nevylučují, že na schodech mohl dostat infarkt nebo mozkovou příhodu.

Vzkazy do nebe

Jeho smrt zasáhla svět tamního sportu. „Miroslav Celler byl zodpovědným profesionálem a charakterním člověkem se srdcem na správném místě, což je vzácná kombinace. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast rodině, ale i kolegům, kterým bude chybět z profesionální i lidské stránky,“ konstatoval slovenský ministr spravedlnosti Viliam Karas.

Vzkaz poslalo i Sportcentrum Pionýrská, kde Celler trénoval. „Musíme připomenout i tvůj soukromý rodinný život, kterému jsi obětoval sebe celého a byl jsi ukázkovým tátou, manželem a synem,“ stojí v přání.

Slovenská squashová asociace sdílela transparentní účet, kam mohou lidé přispívat na pomoc Cellerovým blízkým. „Mirko měl mladou rodinu, manželku Evku a syna Riška, kterému je rok a půl. Evka je aktuálně v čtvrtém měsíci a v bříšku nosí Mirkova druhého potomka. V měsíci prosinci se přestěhovali do nového bytu, na který je hypotéka. Víme, že ani rodině, ani nám to už Mirka nevrátí, ale můžeme se společně pokusit pomoci jeho rodině překonat nejtěžší období v jejich životech,“ stojí na Facebooku.

Okolnostmi smrti se teď zabývá slovenská policie. „V současné době se provádějí všechny nezbytné úkony k objasnění incidentu. Pověřený příslušník Okresního ředitelství PZ Bratislava I zahájil trestní stíhání ve věci trestného činu usmrcení,“ uvedli bratislavští policisté na Facebooku.


Pokračovat ve čtení