Středula: Rozhodnutí soudu? Babiš je stále agent StB. Za svým odchodem z voleb si stojím

„Kdokoli, kdo vstupujte do prezidentské kandidatury, musí vždy počítat i s takovou variantou (odstoupení, pozn. red.) a já jsem jeden z nich. Finální rozhodnutí uzrálo ze soboty na neděli, i s mým týmem jsme to projednávali až v průběhu nedělního dne,“ prozradil Středula, který v neděli oznámil, že se nebude ucházet o hlasy voličů.

Boj o hrad vzdal prý kvůli výsledkům průzkumů. „Dávají najevo, že jsou mezi třemi favority dva lidé, kteří nesmí být na prezidentském stolci, mají temnou komunistickou minulost – jeden je udavač, který byl agentem StB (Andrej Babiš, pozn. red.), druhý vojenský rozvědčík (Petr Pavel, pozn. red.),“ popsal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Zájem republiky byl větší

Středula tak zopakoval tvrzení, které sdělil v nedělní debatě v České televizi. „Není to pro mě akceptovatelné, a už vůbec ne 32 let od sametové revoluce. Usoudil jsem, že zájem České republiky je vyšší než zájem Josefa Středuly,“ uvedl odborový předák.

Rozhodnutí prý nelituje, a to ani ve světle pondělního rozhodnutí soudu, který zprostil viny kandidáta a předsedu hnutí ANO Babiše v kauze Čapí hnízdo. „Soud nebyl o tom, že by z něj smyl vinu, že je agent StB, to je neměnné,“ řekl s tím, že on sám bude nadále pracovat pro lidi, jako to už dělá přes 30 let. Zopakoval, že bude hlasovat pro ekonomku Danuši Nerudovou, která nemá komunistickou minulost.

„Velmi si vážím kroku Josefa Středuly a děkuji za něj. Dokážu si představit, že to po téměř roční kampani nebylo nic jednoduchého. Pane Středulo, beru to jako velký závazek a udělám maximum pro to, aby u mě i vaši voliči našli při volbě prezidenta zastoupení,“ sdělila Nerudová na sociálních sítích.


Pokračovat ve čtení