Stavbaři poškodili most v Brně, rozčiluje se Správa železnic. Vlaky musí jezdit jinudy

„Kontrola mostu odhalila poškození pilířů a jedné klenby. V blízkosti základů mostu probíhá aktuálně stavební činnost, která nebyla se Správou železnic projednána. Rozsah poškození je natolik závažný, že je nutno dlouhodobě vyloučit kolej pro vlaky na trase Brno hlavní nádraží – Jihlava,“ uvádí Správa železnic na svém webu.

Dálkové vlaky směrem na Břeclav budou jezdit odklonem přes dolní nádraží. Díky tomu budou moct hlavní nádraží využívat rychlíky do Jihlavy a Břeclavi. Kvůli provozu po jedné koleji se mohou zpožďovat o pět až patnáct minut.

Přes dolní nádraží budou jezdit i osobní vlaky, které obsluhují linku z Hustopečí a Židlochovic směrem na Tišnov. Mezi dolním a hlavním nádražím budou jezdit autobusy. Zatím není zřejmé, jak se mimořádnost dotkne osobních vlaků z Brna směrem do Zastávky a Moravských Bránic.

K dalším opatřením patří mimořádné zastavování rychlíků jezdících mezi Brnem a Českou Třebovou ve stanici Brno-Židenice, kde budou zastavovat i dálkové vlaky mezi Prahou a Břeclaví, aby bylo možné mezi nimi jednoduše přestupovat.

Během tří svátečních dnů se bude kvůli slabé hustotě provozu jezdit z hlavního nádraží bez omezení. Po svátcích zřejmě zůstanou osobní vlaky mezi Tišnovem, Hustopečemi a Židlochovicemi vedené přes dolní nádraží. Správa železnic a České dráhy budou opatření pro další dny dále upřesňovat.


Pokračovat ve čtení