Spolupráce s StB i domácí násilí. Tohle na mě chystají, řekl Pavel a rovnou začal vyvracet

„Mám informace, že budou pokračovat útoky na mě, které mě mají zaměstnávat a odvádět od zásadních témat. Budou se soustředit na tři věci,“ uvedl na tiskové konferenci Pavel.

„První z nich je nejabsurdnější – spolupráce s StB nebo agenty z Moskvy. Prošel jsem jak lustračním zákonem, tak mnoha bezpečnostními prověrkami,“ bránil se rovnou. „Druhé jsou informace o údajném domácím násilí, kterého jsem se měl dopouštět na své první ženě. V manželství jsem se dopustil řady chyb, ale zcela jistě ničeho, co by souviselo s domácím násilím,“ ohradil se Pavel. Dodal, že to by potvrdila i jeho bývalá žena a jejich synové.

Třetí útok se má týkat jeho notebooku, který měl být odcizen poté, co se vrátil z mise. „Pokud bych byl podezřelý z nedbalosti při zacházení s tajnými informacemi, neměl bych prověrku,“ popsal Pavel důvod, proč i tato informace je nepravdivá.

Následně novinářům řekl, že by informace o chystaných útocích má z různých zdrojů. „Od lidí, kteří nás podporují, i od těch, kteří mají zájem na tom, aby u nás nezvítězil populismus,“ vysvětloval.

Nemám co skrývat

Tím, že o možné „špíně“, kterou na něj mohou někteří lidé vytáhnout, mluvil, prý nenabil dezinformátorům. „Ale zároveň nemám, co skrývat. Víme, že se tyto informace shromažďují, a ať už se použijí, nebo ne, chci se k nim postavit dopředu,“ zdůraznil.

„Nerad bych se věnoval tématům, do kterých mě chtějí vmanévrovat ti, kteří nechtějí, abych se dostal do druhého kola,“ dodal ještě generál na tiskové konferenci.

Na dotaz CNN Prima NEWS vysvětlil, jak to myslel, když minulý týden uvedl, že si není jistý, zda by v druhém kole podpořil Danuši Nerudovou. „Neznamená to, že bych podpořil Andreje Babiše. Řekl jsem, že jestli jsem pochybnosti neměl, tak teď je mám. Nerudová dělá zbrklá prohlášení, tak by neměla hlava státu reagovat. Babiš je ale daleko větší nebezpečí, takže bych ji podpořil, kdyby spolu byli v druhém kole,“ sdělil.


Pokračovat ve čtení