Soukalová: Rodiče by byli rádi, kdybych zase závodila. Prozradila, s kým chce stát na trati

Když se Gabriela Soukalová dostane do bílé stopy, probouzí se v ní duše závodnice. Comeback úspěšné biatlonové sportovkyně se ale konat nebude. Alespoň zatím. „Neumím si to představit, protože mám v současné době tolik povinností,“ říká Soukalová.

Skloubit biatlon s rodinou je prý nadlidské. „Kdo ví, co je to vrcholový sport, ještě složený ze dvou sportů, tak ví, jak je to časově náročné,“ svěřuje se. Navíc prý nemá ani energii na to, aby o něčem takovém vůbec přemýšlela.

ČTĚTE TAKÉ: Soukalová se ztratila v Alpách. Hledali ji celou noc, dobrá zpráva přišla až druhý den.

„Je ale pravdou, že rodiče, by byli rádi, kdybych se vrátila a ukázala ještě všem záda. Vidím jim to na očích. I partnera mám skvělého, ten mě podporuje ve všem, pro co se rozhodnu,“ připouští s povděkem.

I když se jí v závodu štafet v Jizerských horách, ve kterém měla zdolat tři kilometry, nejelo zrovna nejlépe, za atmosféru to prý stálo. A navíc běžela na domácí půdě, kde je jí nejlíp. „Dokonce jsem se na trati potkala se svojí maminkou. Moc bych si přála, abychom na trati stály jednou všechny tři i s Isabelkou, to by bylo úplně dokonalý,“ přeje si. Mamince Gábina předala při slavnostním vyhlašování výsledků jednu z cen.


Pokračovat ve čtení