Smál se a najednou umřel. Štědrý den se změnil v tragédii, chlapec ve vteřině přišel o otce

V domě čtyřicetiletého Garetha Blenkinse v britském Cottingley panovala na Štědrý den veselá atmosféra. Gareth se smál a vtipkoval s příbuznými. Následně se ale zhroutil k zemi. Přestože byl  ihned převezen do nemocnice v Leedsu, lékaři mu nedokázali pomoct. „Najednou se chytil za hrudník a měl záchvat. Jeho mozek byl příliš dlouho bez kyslíku. Bohužel se z toho už nevzpamatoval,“ popsal Damien Sharpe, bratranec Garetha Blenkinse.

Podle něj byl Gareth obětavý a pro ostatní se rozdal. „Někdy byl docela plachý, ale když si všiml, že jste smutní, vždycky řekl: ‚Potřebuješ se pomazlit s Blenkinsem?‘ Na ta slova nikdy nezapomenu,“ vzpomínal Sharpe podle webu Express.uk.

Blenkins, který byl otcem patnáctiletého chlapce, oslavil své čtyřicáté narozeniny v listopadu ve španělské Malaze spolu se svými příbuznými. „Vím, že byl milován, a vím, že se dotkl srdcí mnoha lidí. Chtěl bych jen pomoci rodině – zvlášť když se to stalo o Vánocích. Nikdo nečekal, že se to stane,“ řekl Sharpe.

Gareth prý své veškeré peníze investoval do syna, a proto neměl připravené žádné životní pojištění ani úspory. Jeho bratranec proto prostřednictvím webu GoFundMe založil sbírku, aby pomohl vybrat peníze na pohřeb, který se má konat začátkem ledna.

„Ahoj, jmenuji se Damien a Gareth Blenkins byl můj bratranec, který bohužel zemřel pozdě večer na Štědrý den. Pokud jste znali Garetha nebo jste s ním měli nějakou interakci, víte, jak dobrý byl, jak moc miloval život a nikdy neublížil mouše,“ píše se v popisu sbírky. „Chceme mu dopřát co nejlepší rozloučení a s vaší pomocí toho možná dosáhneme,“ dodala rodina.


Pokračovat ve čtení