Šestiletý žák ve Virginii úmyslně střelil učitelku. Žena bojuje o život, chlapec je ve vazbě

Mezi žákem a učitelkou došlo údajně k hádce. Šestiletý mladíček poté vytáhl zbraň a na svoji učitelku vystřelil. Jak podle webu CNN uvedl policejní náčelník Steve Drew, nejednalo se tedy o náhodnou střelbu. To potvrdila i očitá svědkyně. Ta serveru Daily Mail řekla, že „její spolužák střelil paní učitelku schválně a ta poté spadla na kolena.“ Nikdo další nebyl při incidentu zraněn.

Asi 30letá učitelka byla s vážnými zraněními břicha převezena do nemocnice, jak uvedl web Daily Mail. Policejní náčelník doplnil, že její stav by se měl pomalu zlepšovat. Prvňák byl po činu zadržen. „Právě je v policejní vazbě,“ konstatoval náčelník Drew.

Vyšetřování činu stále probíhá. „Jsou otázky, na které se budeme chtít zeptat. Chci vědět, odkud byla ta střelná zbraň a co se tam vůbec stalo,“ řekl pro CNN k vyšetřování policejní náčelník.

Dalo se střelbě zabránit?

Podle Daily Mailu babička jednoho z dětí tvrdí, že její vnouče řeklo, že si jiný žák minulý týden přinesl do školy „lesklé zlaté kulky“. A přemýšlel o tom, že si donese zbraň. O situaci prý vnouče vyprávělo doma a rodiče školu informovali. „Škola nic neudělala a takhle to dopadlo,“ nechala se podle Daily Mailu slyšet nejmenovaná žena. Podle serveru ale není jisté, že by se jednalo o stejné dítě, které nyní skončilo v policejní vazbě.

Ironií osudu je fakt, že škola má možnost u studentů odhalovat kovy. „Když zaznamenáme hrozbu nebo problém, provádíme náhodnou detekci kovů,“ řekl Daily Mailu ředitel školy George Parker. Není ale jasné, zda škola provedla testování také po „kulkovém“ hlášení z minulého týdne. Parker doplnil, že škola bude v pondělí uzavřena. „Jsem v šoku a jsem zklamaný,“ uvedl k incidentu a dodal, že zbraně se musí držet mimo ruce mladých lidí.


Pokračovat ve čtení