Rozdrtí vás na prach, je silnější než Ural. Ruský poslanec v klipu hrozí USA superraketou

„Má plnou sílu Jeniseje, její vůle je silnější než pohoří Ural. Naše nepřátele v mžiku rozdrtí na prach, je připravena vykonat rozsudek. Protivzdušná obrana USA pro ni není překážkou, sankcí se nebojí. Pro Sarmat existuje jediné potěšení: Rušit NATO klidné spaní! Z matičky Rusi hledí Sarmat do dálky na Spojené státy,“ zpívá Majdanov za doprovodu orchestru Vojenské akademie strategických raketových sil.

Klip byl v sobotu zveřejněn na platformě YouTube. „Tímto dílem chceme podpořit naši společnost, od obyčejných občanů Ruska až po nejvyšší představitele, aby uvěřili, že Rusko bylo a stále je velkou vojenskou mocností s mocným jaderným potenciálem, který zaručuje bezpečnost a suverenitu naší země,“ uvedli k videu Majdanov a producent Sergej Baženov podle webu Smartpress.

Majdanov podle svých slov doufá, že se nad dílem zamyslí západní představitelé. „Nejen jako hudebník, ale také jako první místopředseda Výboru pro kulturu Státní dumy Ruské federace si dobře uvědomuji, že v době, kdy dochází ke skutečnému nepřátelství, jsou zapotřebí i ideologické zbraně, což tento klip je. Doufám, že se s tímto dílem seznámí i naši nepřátelé a znovu se zamyslí nad nesmyslností promlouvání k naší zemi jazykem síly, a doufám, že pomůže zchladit horké hlavy zahraničních politiků, kteří rozdmýchávají třetí světovou válku,“ sdělil Majdanov.

V refrénu písně se pak podle webu Novinky.cz vyskytují části, které by se daly přeložit jako „Z Rusi matičky startují v dál Sarmatičky na Spojené státečky“.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo úspěšný start rakety Sarmat již v dubnu letošního roku. „Sarmat je nejvýkonnější raketa s nejdelším doletem na světě, která významně posílí bojovou sílu strategických jaderných sil naší země,“ uvedlo tehdy ministerstvo. Vladimir Putin později dodal, že první raketový systém Sarmat bude uveden do bojové služby ještě do konce roku 2022.


Pokračovat ve čtení