Přetěžké svátky pro známého hokejového bouřliváka. Dudův syn bojuje s rakovinou

Když si lidé v tomto období přejí do nového roku především hodně zdraví, i Radek Duda ví, že to není jen fráze. Zvláště od 22. listopadu, kdy se dozvěděl strašlivou zprávu. A při příležitosti synových narozenin o ní nyní informoval i veřejnost prostřednictvím sociálních sítí.

„Ráďa má narozeniny, my máme přání jediný. Dne 22. 11. 2022 u něj propukla akutní myeloidní leukémie, se kterou teď svádíme boj. Boj je to nelehký, ale tolik lásky přepere i tu nejhorší nemoc, jinak to ani není možné,“ napsal na Instagramu dvojnásobný vítěz extraligy a nyní trenér. „Děkujeme všem. Nejsme v tom sami, je nás tu v Motole celé patro. Každý se svým příběhem, ale všichni jsme tu v nejlepší péči. Při každém připití ‚na zdraví‘ připijte opravdu na zdraví, protože to není samozřejmost,“ doplnil 43letý Duda, který během kariéry proslul řadou kontroverzí.

Text se nacházel u fotografie z návštěvy nemocnice, na níž byl Dudův synek zahrnut dárky.

V komentářích pod příspěvkem bývalého hráče Slavie Praha, Plzně nebo Karlových Varů – a tedy i jeho syna – zaplavila obrovská vlna podpory. Palce držel například syn olympijského vítěze z Nagana Roberta Reichela Kristian, který v minulé sezoně premiérově okusil NHL.

Přidal se i juniorský hokejový reprezentant Pavel Novák: „Zvládnete to, posílám moc síly.“ Sám má čerstvé zkušenosti s přetěžkým životním zápasem, naštěstí ale dokázal na podzim rakovinu porazit.


Pokračovat ve čtení