Počasí bude jako na houpačce, přijde sníh i déšť. Meteorologové už ví, jak bude na Silvestra

V pondělí nás čeká převážně zatažená až oblačná obloha. Postupně od západu bude nad většinou území přicházet déšť i s ojedinělými bouřkami, ve výškách nad tisíc metrů se mohou vyskytnout i sněhové přeháňky. K večeru se oblačnost v Čechách bude protrhávat. Nejvyšší denní teploty můžeme čekat od 7 do 11 °C, na Moravě místy kolem 5 °C.

„Na Moravě se budou vyskytovat mlhy, které se možná udrží déle. Povane i svižnější vítr o rychlosti kolem 15 metrů za sekundu v nárazech, což je 55 kilometrů za hodinu,“ uvedl pro CNN Prima NEWS meteorolog Josef Hanzlík.

V noci na úterý mohou nejnižší noční teploty opět klesnout pod bod mrazu s minimy mezi -1 °C až 3 °C. Sníh se začne vracet i do níže položených oblastí. Zpočátku místy, během dne ojediněle, se mohou v polohách nad 500 metrů vyskytnout smíšené nebo sněhové přeháňky. Odpoledne bude oblačnost postupně ubývat až na polojasno. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 2 až 6 °C.

Počasí jako na houpačce

„Ve zbytku týdne bude počasí jako na houpačce. Ve středu by mělo být spíše slunečno, poté se obloha opět zatáhne. Ráz jarního počasí bude přetrvávat i v následujících dnech. Maxima v odpoledních hodinách mohou místy vystupovat až k 11 stupňům Celsia,“ doplnil meteorolog.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo. Během dne zejména na horách ojediněle slabý déšť, v polohách nad 500 metrů zpočátku i déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

S oblačnou až zataženou oblohou počítejme také v pátek. Na vrcholcích hor se může vyskytnout déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty se nedostanou pod bod mrazu, teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C. Přes den naměříme až 10 °C.

O silvestrovském víkendu se oteplí ještě více. Teploty mohou vystoupat na 7 až 12 stupňů. Podobně jako v předchozích dnech se objeví místy přeháňky nebo občasný déšť. Ani v noci nejspíš nebude mrznout. Noční teploty budou kolem plus dvou až šesti stupňů, jen při zmenšené oblačnosti by mohly klesnout k nule.


Pokračovat ve čtení