Plakal, moc ho to bolelo. Otec zesnulého Péti z Domažlicka popsal zoufalou noc před tragédií

„Doktor ho jen zkontroloval, ale nezměřil teplotu, nevzal krev. Nenechali ho tam a pustili ho domů… Za osm hodin umřel,“ sdělila CNN Prima NEWS babička zesnulého Alžběta Ondičová. „Jeli jsme tam proto, aby malého prohlídli. Oni jsou od toho placení i školení,“ dodal dědeček Petr Ondič.

Kojence poslal nemocniční lékař domů z pohotovosti s tím, že je nachlazený. Dítě pak doma přestalo dýchat a přivolaná záchranná služba už ho nezachránila. Mluvčí nemocnice Jiří Kokoška ale sdělil, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné a nyní není důkaz, který by na selhání nemocnice poukazoval.

A co smrti předcházelo? Kojenec měl podle rodiny několik dnů rýmu a pokašlával. „Byli jsme u našeho lékaře, vyšetřil ho, řekl, že je nachlazený, ale srdíčko má jako zvon. Jenže po čtyřech dnech dostal horečky, začal se třást. To nás vyděsilo, dali jsme mu čípek a hned jeli do nemocnice v Domažlicích,“ sdělila Blesku teta maminky Alžběta.

Malý se klepal

Kvůli obavám pak zamířili do nemocnice. „Doktor ho prohlédl, napsal kapky do nosu, že máme dát čípek na horečku a poslal nás domů. Říkal jsem mu, že se malý úplně klepal, ale odpověděl mi, že je to k té rýmě a kašli,“ sdělil táta Eduard Janov.

Zdravotní stav chlapce se ani dál nelepšil. „Byli jsme s ním vzhůru celou noc, vůbec jsme ho nemohli utěšit ani mu srazit horečku, hrozně plakal, něco ho moc bolelo,“ říká Janov. Ráno chtěli znovu do nemocnice, dítě ale zkolabovalo.

Malý chlapeček v tu dobu prý nedýchal. „Už byl takový studený. Oni okamžitě volali záchranku. Přes telefon nám dávali vědět, co s ním máme dělat – resuscitaci, dýchání z úst do úst…“ líčil chvíle hrůzy Janov pro CNN Prima NEWS.

„Proč ho nenechali na pozorování v nemocnici, měl vysokou horečku, báli jsme se o něj, říkali jsme, že má křeče, klepe se. Doma nám umřel v bolestech,“ dodal Blesku táta Eduard. Maminka Kamila se podle něj zhroutila.

Podle policie zatím není jasné, proč chlapec zemřel, patolog pouze vyloučil, že by šlo o násilnou smrt. „Jednalo se o úmrtí z chorobných příčin,“ popsala mluvčí policie Dagmar Brožová.


Pokračovat ve čtení