Otřesná smrt mladé indické dívky. Auto ji vláčelo dvanáct kilometrů ulicemi Dillí

Ke zcela zbytečnému incidentu, který se odehrál v indickém hlavním městě Nové Dillí, došlo podle tamní policie prvního ledna. Dívka se měla při jízdě na skútru střetnout s automobilem, který ji poté vláčel ještě dalších 10 až 12 kilometrů. Její tělo se uvolnilo až v jedné ze zatáček.

Podle vysokého policejního úředníku Harendra Singha bylo nalezené dívčino tělo v otřesném stavu. „Dívčinu zadní část hlavy dlouhá jízda kompletně poničila,“ sdělil. Její šaty ležely kousek od zohaveného těla.

Svědci nehody tvrdí, že dívka byla po střetu s vozidlem stále naživu. Zemřela tedy až při vláčení těla automobilem. Vzhledem k těmto informacím místní policie prohlásila, že případ důkladně prověří. Auto řídila žena a seděli v něm ještě čtyři muži. Všichni se brání, že o dívce zaklíněné pod autem nevěděli. Odůvodňují to tím, že měli zavřená okénka a ve vozidle hrála hlasitá hudba.

To ale úřady nepovažují za věrohodné. „Když se vám o auto zachytí třeba jen kus polyethylenu, tak si toho řidič všimne, zastaví a zkontroluje auto. Tato nehoda je příkladem extrémní krutosti. Myslet si, že si řidič nevšiml, že mu pod koly uvízla žena, není ničím než krutostí a ignorancí,“ řekl náměstek hlavního ministra Nového Dillí Manish Sisodia. Jak řidičku, tak zbylé cestující obvinily místní soudy z usmrcení a zabití z nedbalosti.

Po popsání incidentu v místních médiích zasáhla indické hlavní město vlna znechucení. Mnoho místních vyrazilo do ulic, kde požadují co nejpřísnější trest pro údajné pachatele. V pondělí se takto sešly stovky lidí před policejní stanicí nedaleko místa osudné nehody.

„Propadám se hanbou nad tímto nelidským zločinem,“ odsoudil incident na svém Twitteru guvernér města Vinai Saxena. „Jsem šokován, jak necitlivě se všichni pachatelé zachovali,“ dodal. Hlavní ministr Arvind Kejriwal hodlá po úřadech vymáhat exemplární tresty pro všechny obžalované.


Pokračovat ve čtení