Osudné selfie na trati smrti. Turista v Thajsku zemřel po pádu z jedoucího vlaku

Ward cestoval vlakem se skupinkou dalších turistů. Měl namířeno z Bangkoku do města Kanchanaburi. Nachází se zde totiž most přes řeku Kwai, který proslavil americký film z doby druhé světové války. Železnici se také přezdívá „trať smrti“ a spojuje Thajsko s Myanmarem. Poté skupinka pokračovala k vodopádu Sai Yok, který je u turistů rovněž velmi oblíbený.

Podle webu Daily Mail vlak u vodopádu zpomalil, aby si jej lidé mohli lépe prohlédnout. V tu chvíli prý 45letý Ir otevřel dveře vagónu a vypadl ven, uvedli svědci události.

Fatální zranění

Ward se zřítil ze zhruba osmimetrového svahu. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, nicméně kvůli těžkému terénu se ke zraněnému muži nemohli dostat. Museli tedy sestavit systém kladek, aby se spustili dolů. Thajská policie uvedla, že Ward sotva dýchal a měl zlomený vaz a ruku. Záchranáři se ho marně snažili půl hodiny resuscitovat, zranění ale byla neslučitelná se životem.

Podle thajských médií se Ward snažil vyfotit si selfie. To ale tamní policie oficiálně nepotvrdila. Úřady jsou nyní v kontaktu s novozélandskou ambasádou, se kterou jednají o převozu těla. Patrick Ward se totiž podle pasu narodil právě na Novém Zélandu, byl ale i irským státním příslušníkem.


Pokračovat ve čtení