Odstranění Putina by nic nevyřešilo, reaguje Just na ruskou paranoiu. Problémem je režim

Pokud by byl Vladimir Putin odstraněn, znamenalo by to fakticky jaderný konflikt mezi USA a Ruskem. „To ať si nikdo nepřeje,“ varoval Jiří Just. Dodal, že odstranění Putina by nic nevyřešilo. „Problém není Vladimir Putin, problém je celý režim, který v Rusku za posledních 20 let vybudoval,“ upozornil.

Na ruského prezidenta jsou navíc podle Justa navázáni mnohem agresivnější „jestřábi“. Například Jevgenij Prigožin, šéf obávaných žoldáků. „Myslím, že Putin je právě z hlediska těch ‚jestřábů‘ jakýmsi jazýčkem na vahách, který se snaží vyvažovat tu (stávající) agresi a maximální agresi, která by mohla přijít,“ míní Just.

O ruském režimu podle spolupracovníka CNN Prima NEWS vypovídá i fakt, že tamní veřejnost například vůbec neví, jak tvrdé boje probíhají u Bachmutu. „Lidé se nedozvídají, co se děje v Bachmutu. Kolik vojáků zemřelo, jak je to tragická krvavá bitva. O tom Rusové nemají ponětí,“ přiblížil informovanost ruské společnosti.

Další záhadná úmrtí

Just také potvrdil, že záhadných úmrtí ruských oligarchů přibývá. „Jde o lidi, kteří vyjadřovali rozumný názor a postavili se proti Putinovi,“ shrnul společný znak několika posledních případů. Narážel mimo jiné i na smrt poslance a multimilionáře Pavla Antonova, který 25. prosince vypadl z okna na dovolené v Indii. Dva dny před ním záhadně zemřel jeho přítel a stranický kolega Vladimir Budanov, a to ve stejném hotelu.

O Vánocích rovněž náhle zemřel šéf loděnice, která vyrábí válečná plavidla a ponorky pro ruské ministerstvo obrany. Alexandr Buzakov měl podle loděnice zemřít „předčasně a tragicky“ ve věku 66 let.


Pokračovat ve čtení