O své kráse a mládí jsem mluvila v nadsázce, tvrdí Nerudová. Pavel s její podporou váhá

Ekonomka a kandidátka na prezidentku republiky Danuše Nerudová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS označila za svůj největší handicap v boji o Hrad mládí a pohlednost. V pořadu Rozstřel na iDnes.cz vysvětlila, že šlo o nadsázku a promyšlená slova. „Řekla jsem to proto, abychom si jako společnost uvědomili, jak se veřejný prostor chová k ženám. Čemu všemu ženy musí čelit,“ pronesla.

Podle ní by si společnost měla odpovědět na otázku, proč jich není tolik ve vrcholných funkcích. „Pro některé ženy je skutečně velmi těžké číst, jestli mají velké zuby nebo velké uši. Nebo jestli mají světlejší či tmavší barvu vlasů, nebo zda mají podbradek. Právě proto jsem to otevřela. Jsem ráda, že už více než týden o tom běží diskuze,“ konstatovala Nerudová.

Ta v rozhovoru pro CNN Prima NEWS také uvedla, že být pohledná je v české společnosti handicapem.

Pavel nad podporou lavíruje

Nerudová se následně pro Deník N nechala slyšet, že by v hypotetickém druhém kole v souboji s Andrejem Babišem podpořila Petra Pavla. „A to i přes silné výhrady, které vůči němu mám. Prezident nebo prezidentka nesmí v klíčových okamžicích lavírovat. Musí udělat, co je v zájmu země,“ uvedla.

Podobně vnímá svou protikandidátku i bývalý generál. „Na otázku, zda si myslím, že by Danuše Nerudová byla dobrou prezidentkou odpovídám upřímně – mám o tom pochybnosti. Vyvolala je především zbrklá vyjádření související s Ukrajinou a komentář na adresu prezidentky Čaputové. Obava z toho, co by na Hradě představoval Andrej Babiš, je však stále větší,“ napsal Pavel na Twitteru.

Její podporu proti Babišovi v druhém kole by prý ale ještě zvážil. Pavel se k otázce vyjadřoval na svých výjezdech v Jihomoravském kraji, konkrétně v Brně a Židlochovicích. „Zpočátku jsem měl celkem jasno, ale musím říct, že teď – po tom, co se dozvídám, a také i z častějších osobních kontaktů – bych ještě asi vážil,“ řekl.

Zároveň dodal, že by chtěl počkat na konkrétní situaci před volbou v druhém kole. „Není to tak jednoznačné, jak to vypadá,“ doplnil Pavel.


Pokračovat ve čtení