Muž měl svoji ženu brutálně zavraždit. Nechal ji uhořet v autě a nafingoval to jako nehodu

„Obžalobu jsem podala pro trestný čin vraždy, prověřováním bylo zjištěno, že se jedná o násilný trestný čin,“ uvedla státní zástupkyně Petra Pazderková. Podle obžaloby muž se svou ženou 20. října kolem půl šesté ráno odjel na místo mezi Mařenicemi a Drnovcem na Českolipsku, kde ji ochromil paralyzérem.

Ponechal ji na místě řidiče a auto spustil ze silnice do lesa. Vůz narazil do stromu. „Obžalovaný pak auto na několika místech polil benzínem a zapálil. Žena na místě uhořela,“ popsala státní zástupkyně. Pak podle ní odešel pěšky domů s přesvědčením, že věc bude policie vyšetřovat jako dopravní nehodu. „Žena v hořícím autě byla stále při vědomí, ale ochromená paralyzérem. Byla schopná vnímat, ale nemohl a se hýbat,“ popsala zvlášť trýznivou smrt Pazderková.

Obžalovaný vraždu popíral

Paralyzér si podle zjištění kriminalistů koupil týden před vraždou. Pavel N. před soudem prohlásil, že svou ženu nezavraždil. Vrahem je prý neznámý muž, který ji údajně vydíral. Prý ji naposledy viděl živou, když s tímto mužem seděla to ráno před domem v autě a poté s ním odjela. Když se ji později vydal hledat, nalezl nabourané auto v lese. Manželka v něm prý seděla bezvládná.

Právě v tu chvíli se objevil neznámý se zbraní v ruce. „Mířil na mě a tvrdil, že musím udělat, co chce. Jinak že mě zastřelí a bude to vypadat jako vražda a sebevražda. Tak jsem ho poslechl. Nechtěl jsem, ale musel. Měl jsem nalít benzín do motoru a zapálit auto. Tvrdil, že už stejně není živá. Najednou auto začalo hořet, doteď nevím, jak se to stalo, jestli to zapálil on, nebo jestli tam byl nějaký zkrat,“ tvrdil třesoucím se hlasem.

Neznámý mu pak prý řekl, že to všechno musel udělat, aby po sobě zahladil důkazy. „Vyhrožoval mi, že si to se mnou vyřídí, jestli něco řeknu, že ublíží i synovi,“ dodal. V obsáhlé výpovědi, která trvala téměř tři hodiny, odvyprávěl Pavel N. neuvěřitelně komplikovaný příběh, který měl smrti jeho ženy předcházet. V něm popisoval, že na jaře roku 2021 se mu manželka přiznala k poměru s jinou ženou, který prý ale sama ukončila. Později prý po něm chtěla sex ve třech. Přes inzerát se měla seznámit s další ženou, když se s ní ale setkala, přítel té ženy ji údajně znásilnil.

Soudkyně zvolila neobvyklý krok

Během toho roku prý jeho zažila také dvě napadení. Jednou prý na ni zaútočili psi, podruhé jí vyhrožoval neznámý muž, že když mu nedá peníze, zveřejní fotky, na kterých je při sexu s jinou ženou. „Měla strach, tak jsme spolu hledali na internetu ochranné prostředky a našli jsme paralyzér,“ vysvětloval Pavel N., proč jej kupoval. Na policii prý manželka jít nechtěla, protože se styděla. To ráno, kdy žena zemřela, se prý oba s vyděračem potkali nedaleko jejich domu a seděli spolu ve voze. Pak prý ale z auta vystoupil, protože se s manželkou pohádali, a odešel domů. „Byl jsem na ni naštvaný, v tu chvíli mi bylo jedno, co se bude dít,“ tvrdil.

V emotivní řeči dělal obžalovaný často pomlky, hned na začátku soud upozornil na to, že před měsícem ve věznici zkolaboval. „Ležel jsem na zemi, klepal jsem se, měl jsem rozbitou hlavu. Podle lékařů to zřejmě bylo kvůli psychice, jednoduše jsem to nezvládl,“ říkal a působil přitom, jako by se každou chvíli měl zhroutit. Při odchodu ze soudní síně vrávoral.

Pavel N. se podle informací CNN Prima NEWS nejprve k činu přiznal, pak ale svou výpověď několikrát změnil. Přicházel stále s novými verzemi toho, co se mělo stát. Proto soudkyně sáhla k velmi neobvyklému kroku. Výpověď obžalovaného přímo v soudní síni sledovala psycholožka, která se soustředila na jeho věrohodnost.

Podle reportéra CNN Prima NEWS, který byl v soudní síni přítomný, se Pavel N. choval zcela jinak, než jak si obžalovaní z vraždy běžně počínají. „Obvykle pachatelé tvrdí, že jsou nevinní, nebo naopak vyjadřují lítost. On začal se sáhodlouhým vyprávěním plným detailů z intimního života s jeho ženou. Takovou atmosféru jsem ještě v soudní síni nezažil, když jsem se rozhlížel okolo sebe, bylo evidentní, že naprosto nikdo nevěří tomu, co obžalovaný vypráví. Podívat se dokonce přišli i kriminalisté, kteří případ vyšetřovali, což je naprosto nezvyklé. Zřejmě tušili, co se v soudní síni bude odehrávat,“ popsal Libor Tampier, reportér CNN Prima NEWS, který případ sleduje od počátku.

Obhajoba Pavla N. je podle státní zástupkyně účelová

Podle státní zástupkyně ale nashromážděné důkazy hovoří jasně a obhajoba Pavla N. je čistě účelová. „Obžaloba s účastí žádné třetí osoby nepočítá,“ uvedla stručně. Auto s předkem zdeformovaným po nárazu o strom zničily plameny, uvnitř hasiči nalezli ohořelé lidské torzo. Policisté brzy zjistili, že jde o ženu, která žije v nedaleké obci. Okolnosti nehody byly od počátku podezřelé. Na lesní cestě chyběly stopy po výraznějším brždění, automobil by musel ze silnice poměrně výrazně zatočit, aby projel až ke stromu, do kterého čelně narazil. Kriminalisté proto zadali posudky znalcům. Jejich zprávy zcela obrátily směr vyšetřování.

Podle expertů auto začalo hořet v jiné části, než by odpovídalo nárazu do stromu. Během několika dnů měli kriminalisté podezřelého, kterého záhy z vraždy obvinili. Manžela zemřelé ženy. Svůj čin si údajně naplánoval do nejmenších detailů. „Slyšeli jsme, že měl v tom lese schované kolo, na kterém pak rychle odjel, aby ho nikdo neviděl. Jsou tam cesty, kudy se dá zmizet, aniž byste riskovali, že vás někdo zpozoruje,“ řekla reportérovi CNN Prima NEWS sousedka ženy z nedaleké vesnice.

Tělo ženy našli na sedadle řidiče

Záhadou zůstává, jak se žena do lesa dostala. Její tělo nalezli hasiči na sedadle řidiče. Je tedy možné, že ji vrah na místo pod nějakou záminkou vylákal. Co s ní pak provedl, aby se nebránila, není jasné. Sousedé spekulují, že se do lesa nedostala dobrovolně. „Říká se, že ji omámil léky a omráčil. Pak ji odvezl na místo, kde ji přendal na místo řidiče a auto pustil ze svahu a zapálil. Ale jak to bylo doopravdy, těžko říct,“ popsala sousedka, o čem se v obci mluví. Motiv hrůzného činu zůstává nejasný.


Pokračovat ve čtení