Margitu čekají bolestné Vánoce bez Hanky. Prozradil, kdy uloží její urnu na Vyšehradě

Štefan Margita letos prožije první Vánoce bez Hanky Zagorové po 30 letech. „Je to smutné. Už ta příprava na Vánoce byla jiná. Není bramborový salát, není zelňačka, respektive je jiná. A ta židle zůstává prázdná, to je strašné,“ popsal Margita.

Na Vánoce se s Hankou běžně připravoval už během října a listopadu, společně například dělali výzdobu. Letos je ale všechno jinak. „Venku už není nic. Říkal jsem si, že už to nebudu dělat. Připravil jsem vánoční stromeček,“ sdělil Margita.

Letošní Vánoce bude trávit s nejbližšími přáteli, tedy s Michalem Kindlem, jeho manželkou a jejich dcerou Adeline. „Je to takové zlato, které mi dodává hodně energie. Celkově je tu spousta úžasných lidí, kteří mi pomáhají,“ uvedl Margita s malou Adeline v náruči.

Na společné loňské Vánoce vzpomíná i Kindl. „Na to se nedá vzpomenout jinak než hezky. Byly to krásné chvíle, které se bohužel už nedají vrátit. Pamatuji si, že jednu z posledních věcí, kterou mi řekla, bylo: ‚Zlatíčko,‘“ líčil Kindl.

Na Štědrý den budou všichni spolu. „Pak máme koncert, 29. prosince ukončíme naše turné a 24. ledna máme koncert v O2 arénu díky Leoši Marešovi. Celý ho věnujeme Hance,“ nastínil Margita hudební plány.

Zpěvák zároveň přiznal, že si s Hankou i nadále povídá. Už by ji ale chtěl dopřát odpočinek v hrobě na Vyšehradě. „Můžu prozradit, že v únoru bych ji chtěl na Vyšehradě uložit, na Vánoce bude ještě se mnou, potřebuji ji tady,“ sdělil Margita s tím, že poté už to zvládne, protože hřbitov má kousek od domova.

Divákům zároveň popřál hezké svátky. „Hlavně zdravé, vím, o čem mluvím. A ať je nový rok mnohem lepší než ten letošní,“ vzkázal zpěvák .


Pokračovat ve čtení