Loupežníci z Palmovky bojují se zločinem na Praze 8. Máme zájemce z celého Česka, tvrdí

Jejich cílem jsou zejména pachatelé loupežných přepadení. Právě proto si i oni sami s nadsázkou říkají loupežníci z Palmovky. „Máme tam obvody jako třeba Žižkov, Karlín, Palmovka, Libeň, to jsou největší obvody, kde nás pata pálí,“ uvedl vyšetřující kriminalista.

O jejich případech informují také Krimi zpráv. „Lupiči z Palmovky“ dopadli například nebezpečného pachatele, který měl na svědomí brutální loupežné přepadení. Mladého chlapce surově zbil, když se mu pokoušel sebrat batoh. V dalším případě šlo o muže, který si vybral zlatnictví v centru Prahy a se zbraní v ruce vyhrožoval prodavačce. Ani ten neměl proti zkušeným detektivům žádnou šanci.

Jako složitý se ukázal až další případ. Lupič se před vchodem do prodejny v Horních Počernicích maskoval pod bezpečnostní kamerou. I přesto, že policisté znali tvář lupiče, vypátrat ho nebylo snadné. „Požádali jsme o pomoc veřejnost, ale nic. Tak nastala měsíční mravenčí práce a zjistili jsme, že pachatel hned po loupeži odjel do Německa, kde dělal další trestné skutky. Teď je v německém vězení,“ sdělil vyšetřovatel.

Kriminalistům z Palmovky pomáhá zejména místní znalost jejich rajónu. Dobře znají každý kout ulic, které pod ně spadají. Vyznají se i v přilehlých zahrádkářských koloniích. To se hodilo, třeba když si šli pro lupiče, který s pistolí v ruce přepadl v noci seniora. V obchodě si všiml, že má u sebe větší množství bankovek, a venku před obchodem rovnou zaútočil. Právě v jedné z chatek se ukrýval.

Dostat se mezi sehranou partu ale není pro zájemce z řad policistů jednoduché. „Máme zájemce nejen z Prahy, ale z celé republiky, bohužel ne každý u nás pracovat může,“ řekl kriminalista. Uchazeče láká i práce pod vedoucím, který se přímo účastní většiny zátahů. Jenže důležitá je například časová flexibilita. Mnohdy pracují kriminalisté na případu i několik dní v jednom kuse. Navíc podle nich výrazně vzrostla agresivita pachatelů.


Pokračovat ve čtení