Lidé z Rudňan zuří kvůli tragédii, při které zemřely dvě děti: Šílenci tu jezdí i stovkou

„Lidé, vzpamatujte se. Tohle není dálnice. Chodí tu lidé i děti do školy,“ napsal uživatel Facebooku Roman H. pod fotografii z tragické nedělní nehody. V podobném duchu se vyjadřovali i další z evidentně tamních obyvatel. „Jezdí tu jako šílenci, 100 až 110 kilometrů za hodinu, a vždy ta stejná auta. Kdyby pan řidič jel předepsaných 50 kilometrů za hodinu, nikdy by se to nestalo,“ uvedli další obyvatelé obce.

Někteří poukazovali na to, že nehodu mohla způsobit i zledovatělá vozovka. Přesto se mnozí shodli, že si měl řidič pohlídat, aby byly děti připoutané. „Řidič auta neměl ani řidičák, respektive ho měl zadržený. Bez komentáře,“ psali lidé.

K tragické dopravní nehodě došlo v neděli 25. prosince. Řidič v obci Rudňany v okrese Spišská Nová Ves narazil do dřevěného sloupu s betonovou patkou. Na místě zemřely dvě malé děti, muž byl s poraněním hlavy a hrudníku převezen do košické nemocnice, psal slovenský web SME.

Podle webu Topky.sk děti nebyly ani připoutané a řidič jel příliš rychle. Kriminalisté zahájili v souvislosti s dopravní nehodou trestní stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví v souběhu s trestným činem zabití. Muž měl navíc podle neoficiálních informací skutečně zadržený řidičský průkaz.


Pokračovat ve čtení