Kuriózní nehoda: Muž schoval před lupiči úspory do komína. Jeho žena v krbu zatopila

„Když jsem viděl ty plameny, skoro jsem omdlel,“ sdělil muž deníku Il Mesaggero. Úspory v komíně prý schovává dlouhodobě, případné lupiče totiž podle něj nenapadne jej prohledávat. „Moje žena o tom nevěděla. Každý rok je před rozděláním ohně přesunu,“ vysvětlil novinářům. Mariova manželka však byla o nedávných svátcích příliš rychlá, a společné jmění tak nedokázal včas zachránit.

Úspory v pečivu

Pár je po počátečním zděšení již klidnější. Existuje totiž šance, že ztracené finance se povede získat zpět. „Kontaktoval jsem bratra, který pracuje na poště. Řekl mi, že dluhopisy se dají obnovit,“ popsal s nadějí Mario. Poštovní dluhopisy, za které ručí italská vláda, se totiž za zvláštních podmínek mohou opětovně vydat.

Nejde o jedinou odhalenou bizarní skrýš na Apeninském poloostrově z posledních let. V roce 2015 se italský podnikatel pokoušel před finančním úřadem ukrýt 250 tisíc eur v tradičním vánočním pečivu panettone uloženém v kufru auta. Vyšetřovatelé jeho vůz prohledávali v odbobí Velikonoc, zimní pokrm proto u nich vzbudil podezření a hotovost nalezli. Při prohlídce mužova bytu měli pak najít poschovávano celkem 1,2 milionu eur, mimo jiné i pod pračkou, informovala agentura ANSA.


Pokračovat ve čtení