Komentátoři: Z volby prezidenta si děláme casting na seriál. Babiš je oproti Zemanovi amatér

„Ze tří kandidátů, kteří mají šanci na vítězství, je Andrej Babiš jediný, kdo má politické zkušenosti,“ řekl Miloš Zeman v prosincové Partii na CNN Prima NEWS. Ze zmíněného důvodu bude hlava státu v prvním kole volit Babiše.

„Babiš vlastně reprezentuje levicové sociálnědemokratické voliče. Pravdou také je, že je v tom výčtu kandidátů jediným opravdovým politikem. Na druhou stranu propast v politických schopnostech mezi ním a Petrem Pavlem s Danuší Nerudovou je stejná jako mezi ním a Milošem Zemanem. I za těch zhruba osm let Babiš zůstal vcelku politickým amatérem. Nemusíme mít Zemana rádi, ale Babiše v tomto ohledu převyšuje o několik tříd,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Martin Schmarcz.

Miroslav Korecký pak se Zemanem souhlasí v tom, že právě politická zkušenost je jedním z nejdůležitějších aspektů prezidentské funkce. „Z volby prezidenta si děláme trošku casting na hlavní roli v seriálu. Prezident je ale v první řadě politik, dokonce nejvýš postavený v této zemi. Podle ústavy má řadu různých úkolů, které musí plnit. Politika je prostě profese, zkušenosti k něčemu jsou,“ uvedl komentátor.

Podívejte se na celý rozhovor s Martinem Schmarczem a Miroslavem Koreckým:


Pokračovat ve čtení