Karlovarská nemocnice omezila kvůli havárii provoz. Jděte jinam, vyzývala pacienty

Nemocnice se dohodla se všemi třemi dalšími nemocnicemi v kraji a se záchrannou službou, že po dobu havárie budou méně akutní případy převáženy do nich. Pacienty z karlovarské nemocnice nebylo nutné přemísťovat. Po dohodě byli připraveni i hasiči s případným zásobováním nemocnice naftou pro dieselové agregáty, uvedla mluvčí nemocnice Markéta Singerová

„Omezili jsme zbytné provozy, například kavárnu a podobně. Elektřinu šetříme i jinak, například v ordinacích místo tří počítačů jede jen jeden. Jsme nadále schopni řešit akutní a život ohrožující stavy, máme k dispozici i dva operační sály, ale přece jen naftové generátory nejsou schopny zásobovat energeticky náročná zařízení, jako je třeba CT nebo magnetická rezonance,“ uvedla Singerová.

Porouchané zařízení je ve vlastnictví nemocnice, ale ČEZ Distribuce toto zařízení provozuje, zajišťuje pravidelnou údržbu a zajišťuje opravy v případě poruchy. „Bylo třeba opravit některé prvky a kabely v zařízení, nyní už nemocnice může fungovat v běžném provozu,“ uvedla Holingerová.


Pokračovat ve čtení