Karel III. vyhodil bratra z paláce. Rodina Andrewa vyčlenila i při mši, říká expertka

„Jakákoli jeho přítomnost v paláci oficiálně skončila. Král to dal jasně najevo. Andrew není pracujícím členem královské rodiny. Je odkázán sám na sebe,“ popsal změny v královské rodině zdroj webu The Sun.

Vévoda z Yorku tak prý nebude moct využívat svou kancelář ani používat korespondenční adresu paláce. Znamená to, že zaměstnanci, které si Andrew v paláci ponechal od svého odstoupení z oficiálních povinností v roce 2019, mohou dostat vyhazov.

Žalobu si neodpáře

Třetí potomek britské královny Alžběty II. loni čelil žalobě za sexuální obtěžování. Letos se s žalobkyní shodl na nezveřejněné dohodě, aniž by se přiznal. To mu část britské veřejnosti neodpustila.

Když o Vánocích tradičně zamířil do kostela svaté Máří Magdalény, kráčel sice po boku ostatních členů královské rodiny, odbornice na řeč těla Judi Jamesová ale tvrdí, že působil „vyloučeně“.

„Zatímco všichni členové královské rodiny používali výrazné signály řeči těla, aby dali najevo blízkost, náklonnost a péči, Princ Andrew byl cestou do kostela velmi vyčleněn jako osamělý vlk ze smečky,“ sdělila.


Pokračovat ve čtení