Jamiroquai, Weeknd či Depeche Mode. Podívejte se, jaké hvězdy zavítají v roce 2023 do Česka

Kultovní kapela Depeche Mode se po pěti letech vydá na světové turné, v neděli 30. července pak vystoupí na pražském letišti Letňany. Turné podpoří chystané patnácté studiové album Memento Mori, které má vyjít na jaře 2023. Fanoušci Depeche Mode již ale neuvidí klávesistu Andrewa Fletchera. Jeden ze zakládajících členů skupiny bohužel zemřel v květnu 2022.

V červnu se v Praze objeví také držitelé hudebních cen Grammy američtí The War on Drugs. V březnu se mohou lidé těšit zase na zakládajícího člena legendárních The Velvet Underground Johna Calea či izraelskou formaci Lola March. V srpnu v Letňanech vystoupí jeden z nejposlouchanějších umělců současnosti The Weeknd.

Hvězdné obsazení festivalů

Spoustu hvězd na jednom místě však mohou lidé vidět na tradičních festivalech. Například na Colours of Ostrava vystoupí bývalý člen slavné chlapecké skupiny One Direction Niall Horan z Irska. Po rozpadu skupiny se věnuje sólové kariéře. Zazpívá i Jacob Collier z Velké Británie. Festival se uskuteční 19. až 22. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Hlavní hvězdou bude kapela One Republic.

K dalším dosud potvrzeným jménům na Colours of Ostrava 2023 patří Macklemore, Gilberto Gil, Sleaford Mods a další. Celkově festival nabídne program na desítce hudebních scén a také mezinárodní fórum Meltingpot, divadelní představení, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

Jednou z největších hvězd festivalu Metronome Prague, který bude 22. až 25. června na pražském Výstavišti, bude britská multižánrová formace Jamiroquai. V létě na festival zamíří řada světových skupin a interpretů nejrůznějších žánrů. K již dříve oznámeným francouzským M83 a britským White Lies a Editors pořadatelé nedávno potvrdili vystoupení zpěvačky Aurory a formace Moderat. „Chystáme i tuzemské hudební speciály, které se staly již nedílnou součástí hudebního programu Metronome,“ sdělil organizátor David Gaydečka.

Velké hvězdy se objeví také v Hradci Králové. Již oznámené Muse, Slipknot a The 1975 na festivalu Rock for People, který se bude konat 8. až 11. června v Hradci Králové, doplnil americký muzikant Machine Gun Kelly, vlastním jménem Colson Baker. „Podařil se nám splatit dluh u našich fanoušků z covidového roku 2020, kdy jsme měli Machine Gun Kellyho v programu, ale nepodařilo se ho přesunout na letošní ročník,“ podotkl ředitel festivalu Michal Thomes.

Naopak v Brně se v roce 2023 nejspíš neuskuteční hudební festival TrutnOFF, který se ve městě konal tři roky. Brno na něj pro příští rok nevyčlenilo žádné peníze a nejisté je také místo, protože se chystá nové sportoviště v lokalitě Anthropos, kde festival byl. Pořadatel festivalu Martin Věchet řekl, že má několik nabídek na pořádání jinde v Jihomoravském kraji, ale i z dalších lokalit.


Pokračovat ve čtení