Hledá se neznámý hrdina: Riskoval život, aby zachránil seniora z kolejiště v Říčanech

„Děkuji neznámým zachráncům, kteří 14. prosince riskovali svůj život a vyprostili mého 90letého otce z kolejiště říčanského nádraží, a zachránili mu tak život,“ napsala dcera seniora do jedné z facebookových skupin pro obyvatele Říčan. Okamžitě se objevily rady, jak může dvojici zkusit vypátrat, ale i dotazy, jak se muž do kolejiště ve svém věku dostal.

Senior si nic nepamatuje

„Bohužel nám odešel, když jsme byli v práci. Neumím si to vysvětlil. Špatně chodí, pěšky se tam z Pacova dostat nemohl a nic si nepamatuje. V tuto chvíli je ale v pořádku,“ vysvětlovala uživatelům dcera. Otce si vyzvedla od policistů a záchranářů, kteří byli kvůli této situaci na nádraží přivoláni.

„Jsem moc vděčná slečně a pánovi – jak otec uvedl – kteří takto zareagovali. Mrzí mě, že neznám jejich totožnost,“ pokračovala. Dodala, že se z celé situace nemůže vzpamatovat: „Šlo o vteřiny.“ Slečna, která seniora pomohla zachránit, se nakonec sama ozvala. „Udělala bych to znovu. Pomohl mi ještě jeden mladý muž, ale nevím, kdo to byl. Hlavně, ať se daří,“ připsala zachránkyně.

Od ostatních uživatelů si okamžitě vysloužila obdiv i uznání. Dcera 90letého muže ji nazvala opravdovým andělem. „O mladíkovi, který jí pomohl, bohužel nic nevím,“ dodala později. Po muži pátrají i zástupci města.

„Vedení města Říčany chce poděkovat lidem, kteří si 14. prosince všimli starého, dezorientovaného muže ležícího v kolejišti na říčanském nádraží. Neváhali a seniora okamžitě přenesli do bezpečí. Tímto činem mu zachránili život (a riskovali svůj), protože vzápětí tudy projel vlak,“ informoval úřad na svém Facebooku. Doplnil, že poděkování směřuje i k osobě, která zavolala městskou policii: „Prosíme, abyste se přihlásili na sekretariát starosty na e-mail: marketa.zilkova@ricany.cz“.


Pokračovat ve čtení