Harry Styles ovládl letošní Brit Awards, stal se i umělcem roku. Cenu si odnesla i Beyoncé

Styles získal také cenu za album roku, je jím Harry’s House. Album bylo šest týdnů v čele britských hudebních hitparád, píše BBC News. Teprve před týdnem stejné album vyhrálo i cenu Grammy.

Při přebírání hlavní ceny Styles poděkoval své matce, že ho přihlásila do talentové soutěže X Factor, která odstartovala jeho úspěšnou kariéru s kapelou One Direction, píše AP. Vyzdvihl také talent několika umělkyň, které se neprobojovaly na seznam finalistů, který je společný pro ženy i muže. Spojená kategorie vyvolala u veřejnosti vlnu kritiky.

Nejlepším producentem je letos podle poroty David Guetta, nejlepší mezinárodní kapelou Irští postpunkoví Fontaines D.C. Nejlepším tanečním počinem roku je tvorba britské hudebnice Becky Hill. Kapela z Manchesteru The 1975 zvítězila v sekci alternativní nebo rockový počin. V žánrech hip hop, grime nebo rap, které porota hodnotí v rámci jedné kategorie, uspěl rapper Aitch, vlastním jménem Harrison James Armstrong.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Módní výstřelky na Grammy. Podívejte se, kdo zazářil i kdo naopak budil rozpaky

Slavnostním večerem v londýnské O2 Areně provází již podruhé komik Mo Gilligan.

Letos se teprve podruhé udílejí trofeje pro britského a mezinárodního umělce roku. Tyto kategorie nahradily mužské a ženské ceny. Podle organizátorů změna povede k tomu, že umělci budou oceněni pouze za svou hudbu a práci, a ne podle své identity. Nové kategorie provázela kritika, protože letos mezi finalisty na hlavní cenu pro obě pohlaví nebyla žádná žena.

Brit Awards organizuje profesní hudební sdružení British Phonographic Industry. Většina vítězů je vybírána hlasováním více než tisícovky členů sdružení, včetně zástupců nahrávacích společností, tisku, obchodníků s hudebninami, producentů, diskžokejů a sponzorů.


Pokračovat ve čtení