Generál Pavel ztratil tah na branku. Na tvrdý pád nedokáže reagovat, míní komentátoři

„Pan Pavel najednou ztratil tah na branku. Co slyšíme, jsou více či méně zábavné historky o Andreji Babišovi, slyšíme hodně také o Danuši Nerudové, ale o Petru Pavlovi není tolik slyšet,“ zhodnotil ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS kampaň generála ve výslužbě komentátor Korecký.

Na tvrdý pád z prvního na třetí místo v předvolebních průzkumech podle něj nedokáže Pavlův tým adekvátně zareagovat. „Pavlova stagnace mě překvapila, protože jsem si myslel, že má mnohem větší přesah přes vládní i protivládní bloky. Šikovně se snažil lovit v obou rybnících,“ popsal Korecký.

Jedním z důvodů, proč rostou preference Danuše Nerudové, je, že působí mnohem autentičtěji,“ doplnil Balšínek. „V případě některých vystoupení Pera Pavla je zřejmá strojenost. Také mnohem méně vystupuje veřejně a častěji za sebe nechává mluvit tisková prohlášení,“ dodal komentátor.

Přestože se mezi oběma největšími vyzyvateli předsedy hnutí ANO Babiše voliči přelévají, komentátoři upozorňují, že kandidáti nemůžou počítat s kompletní podporou voličů poraženého soupeře. „Nejsem si tolik jistý, zda by všichni voliči Danuše Nerudové byli ochotní ve druhém kole volit Petra Pavla. Zatímco u jeho voličů je větší pravděpodobnost, že nebudou chtít v čele republiky Andreje Babiše,“ zdůraznil Balšínek.

Celou debatu komentátorů můžete zhlédnout ve videu v článku. Kromě preferencí Petra Pavla diskutovali také o horké fázi kampaně či vlivu soudního řízení Andreje Babiše na prezidentskou volbu.


Pokračovat ve čtení