Fischer: Peču chleba, abych ho nemusel kupovat od Babiše. Ten jeho mi nechutná

Do boje o Hrad míří Fischer podruhé. „Člověk se učí každý den, jsem otevřený novým lekcím. V politice to nejsou samá vítězství, můžou být i prohry. Pokud máte jasný program, postoje – a to já přináším –, tak se člověk učí i pokud prohraje,“ popsal, jak pracuje se zkušeností z minulé volby.

Následně přiblížil, jak se jeho kampaň oproti té předchozí liší. „Už je jiná tím, že mám jiné číslo, nyní jedničku. Pak tím, že mám za sebou čtyři roky intenzivní práce v Senátu. To už nejsou jen slova na plakátu, ale konkrétní výsledky. Pomáhali jsme vládě vytvářet a bránit zájmy naší země a formovat zahraniční politiku,“ uvedl.

Jsem svým největším konkurentem

Na dotaz, kdo je jeho největším konkurentem, odpověděl jasně. „Tím jsem pro sebe já sám. Znám své limity a vím, co mohu nabídnout. Limity jsou dány tím, že z hlediska rozpočtu zatím soutěžíme v jiné kategorii než favorité,“ řekl Fischer. Prozradil i to, co dělá ve svém volném čase.

„Moji voliči ví, že rád vařím, takže připravuji recepty. Zároveň peču chleba, abych ho nemusel nakupovat u Penamu, protože mi chleba od Babiše nechutná,“ konstatoval na účet firmy svého protivníka v boji o Hrad.

Doplnil, že je toho názoru, aby se občané dokázali v určitých chvílích postavit na vlastní nohy. „A pro mě pečení domácího kváskového chleba je civilizační úkol, abychom ukázali, že některé věci si nemusíme kupovat, ale můžeme si je sami vyrábět,“ dodal.

A co má v plánu, pokud v lednu volby na Hrad nevyhraje? „Kdyby to nevyšlo, tak se zavřu s manželkou na osamělé místo a budeme přemýšlet, co dál. Tyto věci neříkám dopředu a mám ve zvyku se radit s těmi, kteří mi jsou největší oporou – manželkou a dětmi. S nimi jsem se radil, když jsem do voleb šel podruhé,“ uzavřel.


Pokračovat ve čtení