Exposlanec Wolf už 10 let uniká spravedlnosti. Marně po něm pátrají i Lovci lebek

Užívá si bezstarostně někde pod palmami, nebo se všeho leká a čeká, kdy ho Lovci lebek dopadnou? Naposledy měl být bývalý poslanec Petr Wolf (ČSSD) v Paraguayi. „Po odsouzeném panu docentu Wolfovi se velmi intenzivně pátrá. Je možno říct, že to je jeden z nejhledanějších odsouzených,“ řekl soudce Krajského soudu v Ostravě Miroslav Mucha.

Wolfa hledají takzvaní Lovci lebek, tedy elitní policejní pátrači. I tak se bývalému poslanci už deset let daří zametat stopy. V roce 2012 mu byl totiž soudem vyměřený šestiletý trest za dotační podvody. Bývalý poslanec ale do věznice nikdy nenastoupil. Tvrdil totiž, že se jednalo o politický proces a odplatu za to, že se v roce 2006 přidal k přeběhlíkům a podpořil vládu Mirka Topolánka. „Já si myslím, že ostravská inkvizice se projevila ve všech důsledcích. Tak to jistěže odplata byla, zcela logicky to odplata byla,“ konstatoval Wolf.

Podle soudu však šlo o běžný kriminální delikt. Wolfova firma podle soudu získala dotaci na výzkumný projekt v oblasti ekologie a ekonomiky podvodným způsobem. Wolf a jeho tehdejší manželka si navíc měli nechávat proplácet zahraniční cesty, které se vůbec neuskutečnily. „Vyhotovoval zkreslené a nepravdivé průběžné a závěrečné zprávy o použití vynaložených peněžních prostředcích,“ přiblížil soudce.

Petr Wolf poté, co zmizel, uhradil pět milionů korun, což bylo součástí vyměřeného trestu. Přesto mu zřejmě zbylo ještě dost peněz na to, aby se dokázal tak rafinovaně skrývat.


Pokračovat ve čtení