Experti volali marně. Úpravy rondelu v Ústí se dávají do pohybu až po tragické smrti seniorky

Třiatřicetiletá řidička podle prvotních informací zřejmě nezvládla řízení, se svým autem vjela na chodník a narazila do autobusové zastávky. V té chvíli seděla na lavičce v zastávce sedmasedmdesátiletá seniorka, která čekala na autobus. Jedoucí auto seniorku smetlo. I přes laickou resuscitaci a rychlou pomoc záchranářů svým těžkým zraněním na místě podlehla. „Vyšetřování této dopravní nehody stále probíhá a čekáme na znalecký posudek z oboru dopravy a soudního lékařství,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Dalo se neštěstí předejít?

Dopravní policejní experti při inspekci u místa nehody ale zjistili, že zastávka nesplňuje bezpečnostní normy. Například u ní chybí obrubník. „Navrhovali jsme realizaci okružní křižovatky, v současné době se nejedná o standardní kruhový objezd, jedná se o soustavu křižovatek a místních komunikací, dále jsme navrhovali úpravu zastávky v souladu s normami, obnovu vodorovného dopravního značení, opravu komunikace a také prověření protismykových vlastností této komunikace,“ popsala Hyšplerová.

Ředitelství silnic a dálnic by mělo Rondel začít přestavovat v příštím roce, úpravu zastávky už provádí město. „Zareagovali jsme na žádost policie. Na to místo už je dán obrubník, v lednu se ještě bude pokládat živice,“ řekl radní města Ústí nad Labem Pavel Tošovský. Skoro to však bohužel vypadá, že se musela stát tragédie, aby se věci daly do pohybu.


Pokračovat ve čtení