Dostal jsem k Vánocům nejkrásnější dárek, říká Zeman. Díky němu poletí na cestu s Fialou

„Mám pro vás jednu zprávu, kterou uslyšíte jako první. Před dvěma dny mi vyndali žaludeční sondu, a proto jsem usměvavý, v radostné náladě a spokojený se životem,“ přiznal v Partii Zeman.

„Víte, co to bylo mít rok v břiše žaludeční sondu? Přátelé říkají, že mi zachránila život. Je to možná pravda, ale přece jenom to její nošení bylo poněkud obtížné, takže já jsem teď těsně před Vánoci dostal takový impuls, že je to pro mě nejkrásnější vánoční dárek,“ zdůraznil.

Díky tomu, že prezident už nemá žaludeční sondu, změnil i pracovní plány. Několikrát totiž upozorňoval na to, že kvůli ní nemůže létat. Na Nový rok se nově chystá do Bratislavy letadlem. „Stejně tak bych chtěl v lednu nebo v únoru navštívit Srbsko, protože v Bělehradě bych měl otevřít Český dům,“ vyprávěl.

Chystá se také na cestu s premiérem Petrem Fialou (ODS). „Navrhl jsem mu, abychom společně letěli do Izraele, kde bychom mohli otevřít českou ambasádu v Jeruzalémě,“ řekl.

„Ministr zahraničí Jan Lipavský se to pokouší sabotovat. Znáte jeho veřejné prohlášení, že je proti tomu. Ale vzhledem k tomu, že petici na přesun ambasády mimo jiné spolupodepsala velká část členů vlády, včetně pana Petra Fialy i předsedů obou komor Parlamentu, tak věřím, že dostojí svému podpisu a budou tuto myšlenku proti panu Lipavskému podporovat,“ dodal prezident.

Jaké má Zeman plány na Vánoce?

Prezident na CNN Prima NEWS také popsal, jak oslaví vánoční svátky. „Vánoce budu trávit se svojí rodinou naposledy na lánském zámku. Předtím se ještě sejdu se svými nejbližšími spolupracovníky, abych jim poděkoval za jejich práci,“ uvedl.

„Přeji vám hodně dárků. A samozřejmě panu Babišovi i sobě, aby mezi těmi dárky bylo hodně zajímavých knih,“ uvedl s odkazem na zábavní pořad televize Prima K tabuli, v němž šéf ANO Andrej Babiš nedokázal odpovědět před třídou na dotaz žáků, kdo napsal Osudy dobrého vojáka Švejka.


Pokračovat ve čtení