Do ladovské zimy daleko. Během svátků dorazí mlhy, déšť a místy i bouřky

Po Vánocích nás v neděli podle Českého hydrometeorologického ústavu čeká mírné ochlazení, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 5 °C až 9 °C, na horách kolem 4 °C. Obloha na Boží hod bude oblačná až zatažená s ojedinělým slabým deštěm či mrholením. Místy se objeví i mlhy, které mohou přinést výraznější ochlazení, teploty při nich mohou spadnout až ke 3 °C, zejména na Moravě.

Pondělí zůstane převážně zatažené, místy s ranními mlhami. Od západu bude nad většinu území přicházet déšť i s ojedinělými bouřkami, ve výškách nad tisíc metrů se mohou vyskytnout i sněhové přeháňky. K večeru se oblačnost v Čechách bude protrhávat. Nejvyšší denní teploty můžeme čekat od 7 do 11 °C, na Moravě místy kolem 5 °C.

V noci na úterý mohou nejnižší noční teploty opět klesnout pod bod mrazu s minimy mezi −1 °C až 3 °C. Sníh se začne vracet i do níže položených oblastí. Zpočátku místy, během dne ojediněle, by se měly vyskytovat smíšené nebo sněhové přeháňky v polohách nad 800 metrů a postupně i nad 400 metry. Častější sněhové srážky ve výškách okolo 500 metrů pak můžeme čekat i ve zbytku týdne.


Pokračovat ve čtení