Další záhadné úmrtí ruského oligarchy. Upadl přes zábradlí a fatálně se udeřil do hlavy

Začátkem prosince se Zelenov pohyboval ve francouzské turistické destinaci Antibes. Minulý pátek byl na návštěvě u přátel na večeři. „Když vycházel z domu, udělalo se mu špatně, přepadl přes zábradlí a udeřil se do hlavy,“ uvedla Baza.

Záchranná služba 50letého Zelenova odvezla na jednotku intenzivní péče, ale druhý den ráno byli přátelé oligarchy informováni, že zemřel. Podle zpráv krátce před svou smrtí Zelenov podstoupil cévní operaci, protože měl problémy se srdcem.

Zahraniční média – jako Press Italy 24 NEWS – toto úmrtí řadí do kategorie „záhadné“. A přidávají ho na seznam podezřelých smrtí ruských oligarchů od začátku války na Ukrajině, který se tak znovu rozrostl. Někteří byli nalezeni bez známek života ve svých bytech, další například v bazénu.

Kdysi Zelenov patřil podle magazínu Forbes na početný seznam ruských miliardářů. Na tuto pozici se dostal díky tomu, že byl spolumajitelem kdysi prosperující stavební firmy Donstroj. Nicméně v důsledku finanční krize v roce 2008 o společnost přišel a ze seznamu kvůli dluhům vypadl.

Jeho firma postavila například budovu Triumph Palace v Moskvě, která s výškou 264 metrů představuje nejvyšší bytovou stavbu v Evropě.


Pokračovat ve čtení