Čtyřnohá konkurence lyžařů. Pes narušil super-G v Itálii, vesele kličkoval mezi pořadateli

Čtyřnohý vetřelec přerušil závod na zhruba pět minut. Utekl majiteli a vydal se dolů po sjezdovce po vzoru hvězdných lyžařů. Při sprintu občas minul oranžové branky, ale stejně tak se dlouho dokázal vyhýbat všem pořadatelům, kteří se ho snažili zastavit.

Při své exhibici pes několikrát na trati podklouzl, ale vždy dokázal ošemetnou situaci ustát. Do cíle ale nedosprintoval, zastavil se sám, protože mu po náročném dobrodružství zřejmě došly síly.

„Právě se řítí po San Pietru, ale ani přilnavost na všech čtyřech ho neudržela v trati. Viditelně mu dochází palivo,“ glosoval komickou vložku televizní expert stanice Eurosport. Neznámý závodník pak našel mezeru v bariéře a opustil záři reflektorů. Prostřihy ukazovaly smějící se lyžaře dole pod kopcem.

Nejvíce se nakonec mohl smát 25letý švýcarský fenomén Marco Odermatt. V Itálii vyhrál o 0,64 sekundy před Rakušanem Vincentem Kriechmayrem. Bylo to jeho 16. vítězství ve Světovém poháru a jeho šesté v super-G. Pódium uzavíral Odermattův krajan Loïc Meillard.


Pokračovat ve čtení