Chytrý krok, hodnotí expert. Karel III. se nepomstí Meghan a Harrymu za kontroverzní seriál

Je to brutální, neomluvitelný útok, nestoudnost, střelba do vlastních řad. Tak komentují vesměs britská média sérii Netflixu o Harrym a Meghan, kde dvojice hodiny veřejně pere rodinné špinavé prádlo.

„Děsilo mě, když na mě můj bratr řval a křičel a můj otec říkal věci, které prostě nebyly pravda a moje babička tam tiše seděla a tak nějak to celé vstřebávala. Všechno, co se nám přihodilo, by se nám stalo stejně, protože když mocným řeknete pravdu, tak zareagují takhle,“ tvrdí ve snímku podle webu nypost.com princ Harry, vévoda ze Sussexu .

Buckinghamský palác ale nereaguje. O seriálu stále mlčí jako hrob. „Vaše Veličenstvo, díval jste se na ten dokument?“ tázal se britský novinář Karla III. Ten ale jen mávl rukou a odešel. „Myslím si, že královská rodina tohle bude vnímat jako pouhý další hrbol na cestě. Upřímně, ten povyk budou prostě ignorovat a budou dál dělat svoji práci,“ uvedl šéfredaktor True Royalty TV Nick Bullen.

Média ale dílo nešetří. Komentátoři vyzývají krále, aby syna a snachu mimo jiné ztrestal tím, že je nepozve na korunovaci. Několik zdrojů z paláce ale potvrdilo, že Karel III. už je rozhodnutý Harryho i Meghan pozvat, informoval o tom například web Daily Mail. „Myslím, že tady nejde ani tak o samotného Harryho, ale tohle je vzkaz pro Británii. Král říká: Jsem tady pro vás pro všechny, bez ohledu na to, jaké máme vztahy. Je to strašně chytrý krok, který mu může získat hodně sympatií,“ míní historik Martin Kovář.

Oficiální pozvánky ale ještě rozeslány nebyly a korunovace je plánována na květen. Mezitím vyjde na Nový rok Harryho kniha „Náhradník“ s další porcí rodinných detailů, které by vztahy mohly ještě vyostřit.


Pokračovat ve čtení