Česká juniorská mašina jede suverénně dál. Devíti góly zničila Švýcarsko a je v semifinále

Výtečné rozpoložení dokládá fakt, že za pět zápasů nasázel český výběr 33 gólů. Kuriózní je, že hned u čtyř z nich asistoval brankář Tomáš Suchánek, který tak v kanadském bodování turnaje strká do kapsy řadu velkých hokejových „prospektů“.

Ve středečním semifinále čeká svěřence trenéra Radima Rulíka Švédsko, Slovensko, či Německo.

Češi budou bojovat o první medaili od rolu 2005, kdy v americkém Grand Forks dosáhli na bronz. Od té doby prošli branou čtvrtfinále teprve potřetí. V roce 2018 skončili stejně jako loni čtvrtí.

Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí pomohl k jednoznačné výhře nad Švýcary útočník Jiří Kulich, který působí na farmě Buffala v Rochesteru v AHL.

Vstup do utkání se vydařil Švýcarům, kteří se po 22 sekundách ujali vedení. Do úniku se dostal Robin a Suchánka překonal bekhendovým blafákem mezi betony. Češi odpověděli ve 3. minutě při hře čtyř proti čtyřem: Svozil při svém výpadu našel před brankovištěm Kulicha, jenž poslal puk za Pascheho.

V 8. minutě při Menšíkově vyloučení si Marcel při sólové akci obhodil obránce Sidlera a bekhendovým blafákem v oslabení otočil skóre. V polovině úvodní části se Marcel opět přes Sidlera natlačil před branku, kterou v pádu posunul, ale puk se do ní odrazil o Hauserovy brusle. Sudí po kontrole u videa gól uznali. Zvýšil náskok mohl ve 14. minutě Brabenec, ale trefil levou tyč.

Po 28 vteřinách druhé třetiny napřáhl za pravým kruhem Jiříček a Paschemu prolétl puk přes lapačku do branky. Za 37 sekund jej vystřídal Beglieri a držel čistý štít jen do 26. minuty. Po přihrávce Šalého jej překonal z mezikruží Kulich a připsal si pátý gól na turnaji.

Ve 34. minutě jen sekundu po skončení přesilové hry se po Svozilově nabídce trefil z pravého kruhu mezi Beglieriho betony Szturc. Ještě 66 sekund před druhou přestávkou se po spolupráci s Kulichem prosadil sedmnáctiletý Šalé a oslavil svou první branku na juniorském MS.

Ve 44. minutě tečoval Marcel Čechovu střelu a radoval se ze svého druhého gólu v zápase. Za 66 sekund se zapsal podruhé mezi střelce po Kulichovi a Marcelovi také Szturc, když proměnil Ticháčkovu přihrávku. Na dvouciferný výsledek už Rulíkův tým nedosáhl a šance dovršit druhý hattrick na turnaji promarnil Kulich.


Pokračovat ve čtení