Bestiální vražda na Ústecku: Kamarádku měl zabít a zapálit. Pachateli hrozí doživotí

„Jsou na místě obavy, že by obviněný vzhledem k vysokému hrozícímu trestu mohl uprchnout nebo se skrývat, a dále že by mohl v jednání, pro které je vedeno trestní stíhání, pokračovat,“ doplnil státní zástupce k rozhodnutí ponechat recidivistu ve vazbě.

Jde o jednu z nejbrutálnějších vražd loňského roku v Ústeckém kraji. Podle policie obviněný muž svou starší kamarádku brutálně zavraždil ve svém domě v Jiříkově na Děčínsku a její tělo následně autem odvezl do lesa u nedalekého Rumburku. Tam podle detektivů mrtvé tělo v pytli polil hořlavinou a zapálil. Plamenů si všiml náhodný řidič, který přivolal hasiče. Ti pak v požářišti mezi odpadky objevili ohořelé torzo ženy.

Bestiální způsob vraždy už v minulosti pro CNN Prima NEWS okomentoval psycholog a soudní znalec Slavomil Fischer. „Jde o strach z toho, co dotyčný provedl. Je to maskování stop po činu a snaha vinu ze sebe nějakým způsobem smýt. Pachatel věří, že na něj nepřijdou a když vše zapálí, zlikviduje, bude dál klidně žít a nikdo to nezjistí. Pachatel jedná pouze směrem k uspokojení vlastní potřeby, aby situaci ustál,“ uvedl Fischer.

Ochrana pro rodinu obviněného

Kriminalisté zajistili mnoho stop v autě obviněného, ve sběrném dvoře na odpadky i v samotném domě, kde obviněný s rodinou žil. Právě rodinným příslušníkům několik dnů po vraždě někdo vyhrožoval a policie jí tak na několik týdnů přidělila i 24hodinovou ochranu.

Obviněný muž je v celé kauze podle kriminalistů hlavním a jediným možným pachatelem. On sám ale jakoukoli vinu od začátku popírá. „V současné době je nezbytné vyčkat vyhotovení všech znaleckých posudků a rozhodnout o návrzích obviněného, včetně provedení dalších úkonů. Poté by už nemělo nic bránit skončení vyšetřování, kdy následně budu rozhodovat o tom, zda bude na pana obviněného podána obžaloba,“ řekl státní zástupce.

Za poslední rok Karel K. vyměnil podle informací CNN Prima NEWS několik obhájců. Podle dostupných rozsudků jde přitom o zkušeného zločince. „Recidivista, který v minulosti spáchal několik násilných trestných činů,“ řekl v rozhovoru pro redakci vedoucí obecné kriminality Krajského ředitelství Policie ČR Ústeckého kraje Martin Charvát.

Na ženy v minulosti útočil

Jak dokazují dostupné rozsudky, které má CNN Prima NEWS k dispozici, obviněný muž ve svých 18 letech surově znásilnil 14letou dívku a pokusil se ji zavraždit. V roce 2000 ji podle rozsudku doprovázel po narozeninové oslavě domů. Během cesty sněhem a v mrazu se několikrát dožadoval polibku. Když dívka odmítla, vylákal ji zkratkou přes les a povalil na zem.

„Pod pohrůžkou násilí a přes její odpor dívce svlékl všechno oblečení, svázal jí svetrem ruce za zády a poté na ní vykonal pohlavní styk,“ uvádí se v rozsudku s tím, že během surového znásilnění oběť rdousil palci obou rukou, aby nemohla křičet o pomoc. Současně ji mlátil pěstmi do hrudníku a do brady. Pak ji zezadu v kravatě škrtil, až ztratila vědomí. Nakonec z místa utekl. „Obžalovaný měl za to, že je mrtvá,“ píše se dále v rozsudku. Oběť se jako zázrakem probrala a utekla ke své známé, která jí pomohla. U policie se Karel K. tehdy snažil tvrdit, že dívku neškrtil, u soudu nakonec uvedl, že si to vlastně nepamatuje. Za znásilnění a pokus o vraždu tak skončil na 12 let ve vězení. Součástí trestu bylo i ochranné sexuologické léčení v psychiatrické nemocnici.

Ani to ale zřejmě nepomohlo. Muž si změnil příjmení a v prosinci 2015 napadl a rdousil další ženu. V červenci 2019 zase bránil v odchodu ze svého domu jiné ženě, která ale vytáhla nůž a utekla. I tyto případy skončily u soudu a za oba útoky inkasoval Karel K. v roce 2021 podmíněný tříletý trest.

Pokud se u soudu prokáže, že ženu v Rumburku skutečně zavraždil on, může dostat výjimečný trest 20 až 30 let vězení, případně i doživotí.


Pokračovat ve čtení